Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Депутата-керівника психлікарні на Сумщині затримали за катування пацієнтів до смерті

Рішення про арешт прийматиме суд.

Прокуратура затримала та вручила підозру екс-керівнику Охтирської психіатричної лікарні. Її підозрюють у причетності до загибелі пацієнтів і фальшуванні висновків щодо причин смерті, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Правоохоронці кажуть про наявність беззаперечних доказів і п'ять доведених випадків смерті пацієнтів. У свідоцтвах про смерть написано про серцеві загострення, тоді як насправді люди помирали від пневмонії. "Серед причин, які призвели до такого захворювання, його тяжкого перебігу і, відповідно, смерті пацієнта, є тривале перебування у приміщеннях з низькою температурою", - заявив керівник відділу прокуратури Сумської області Олександр Глядчишин.

Відео Екс-очільниці Охтирської психіатричної лікарні вручили підозру в катуванні пацієнтів

Сама очільниця психлікарні до останнього переконувала, що дбала про заклад і пацієнтів. Коли в приміщеннях упала температура, спочатку грішили на неякісне вугілля, аж доки не знайшли порив у тепломережі. "Ось доповідна на начальника управління від мене. З 7 по 9 січня температура 13-15 градусів, на вулиці мінус 12", - розповідає головний лікар Сумської обласної психіатричної лікарні Лілія Неофітна. У прокуратурі ж мають інформацію, що температура була ще нижчою – близько 9 тепла, і трималася вона з листопаду. "Отримані докази того, що головний лікар була обізнана про таку температуру в приміщеннях лікарні. Про це їй доповідали керівники відділень, її заступник з медичної частини і реакцією головного лікаря було висловлення співчуття – і більше нічого", - кажуть у прокуратурі.

Крім того, було проведено ексгумацію тіла ще однієї пацієнтки, що померла ще торік у лютому начебто від інтоксикації. Результати повторної експертизи виявилися приголомшливими: у 28-річної дівчини були переламані всі ребра. "На тілі наявні ушкодження у вигляді переламів ребер з обох боків – усіх. І закрита черепно-мозкова травма з крововиливом всередину. За висновком експертів, є щонайменше дві точки прикладення сили, тобто, це два удари, говорячи простою мовою", - розповів Глядчишин. За яких обставин були завдані травми – нині з'ясовують слідчі.

Фотогалерея У столичній лікарні чоловік намагався винести з кабінету лікаря телевізор (4 фото)

Крім усього інших, зараз опитують і охтирських патологоанатомів, яких підозрюють у фальсифікації документів. Слідчі припускають, що розтини навіть не проводили, а просто видавали довідки про смерть пацієнтів психлікарні – з потрібним діагнозом. Тепер у цій справі екс-керівникові Охтирської психіатричної лікарні та поки що діючій депутатці Охтирської райради загрожує 8 років позбавлення волі. Підозрювана знаходиться в СІЗО, де чекає суду щодо обрання запобіжного заходу.

Як повідомлялося, через порив труби майже на тиждень залишилася без тепла обласна психіатрична лікарня в Сумах. У холоднечі семеро пацієнтів занедужали на пневмонію.

Кореспондент ТСН Оксана Солодовник

Залиште свій коментар

Вибір редакції