Депутатам куплять комп'ютери на 74 мільйони доларів

За словами депутатів, система "електронного парламенту" не позбавляє народних обранців можливості голосувати одночасно за декількох своїх колег.

У Верховній раді планують видати кожному депутатові по комп'ютеру. Впровадження системи "електронного парламенту" обійдеться в 74 мільйони доларів.

Україна вивчає досвід Південної Кореї по впровадженню системи "Електронний парламент", повідомив депутат від Блоку Литвина Станіслав Довгий.

"Система Національної Асамблеї Республіки Корея - одна з найкращих електронних систем в сьогоднішніх парламентах. Нам вдалося досліджувати і вивчити, як працюють парламенти багатьох країн, і ми прийняли рішення використовувати в першу чергу досвід Республіки Корея", - сказав він.

За словами Довгого, після впровадження "електронного парламенту" законодавчий орган Кореї практично перейшов на безпаперову технологію роботи. "Депутати мають комп'ютер на робочому столі - можливість отримувати інформацію, законопроекти, працювати в базі даних парламенту. Контролюючи законодавчий процес таким чином, вони можуть вносити в електронному вигляді поправки і свої пропозиції до законопроектів. Це досвід, який, думаю, буде дуже корисний для парламенту України", - відмітив він.

Депутат додав, що парламент Кореї витратив на впровадження такої системи 74 мільйони доларів. "На сьогодні, виходячи з того, що одне робоче місце в Україні буде майже в 2 рази дешевше, а в парламенті Кореї 299 депутатів, ми оцінюємо це (впровадження аналогічної системи для Ради) приблизно в таку ж суму. Але це не означає, що усю цю суму треба витратити відразу. Буде декілька етапів впродовж 2011-2015 років", - пояснив Довгий.

За словами депутата, перший етап впровадження "електронного парламенту" - заміна системи голосування - може пройти вже в липні-серпні 2011 року.

Він також підкреслив, що реалізація цієї ідеї зажадає внесення змін до закону "Про регламент Верховної ради". За словами Довгого, "електронний парламент" не позбавляє депутатів можливості голосувати одночасно за декількох своїх колег. При цьому від відмітив, що відповідну проблему можна врегулювати на рівні регламенту, наприклад, шляхом скорочення часу, відведеного на голосування.

Нагадаємо, згідно соціологічного опитування, близько 80% українців хочуть бути народними депутатами. З них кожен п'ятий сподівається красти гроші з бюджету і трохи більше половини збирається займатися законотворчістю.

Читайте також:

Українці хочуть бути депутатами, щоб красти гроші з бюджету

Депутати Південної Кореї побилися через безкоштовну їжу

Депутати скаржаться на холод у Раді

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: