Депутатам не дали подивитися документи по дачі Януковича

ГПУ відмовила депутату від БЮТ Сергію Власенку у праві переглянути документи по дачі Януковича, бо, начебто, зараз проводить по них перевірку.

Генпрокуратура відмовилася надати депутату БЮТ Сергію Власенку документи, що підтверджують право власності на земельну ділянку в урочищі Межигір’я.

Своє рішення заступник генпрокурора Віктор Кудрявцев пояснив, зокрема, тим, що за ними проводиться прокурорська перевірка.

Власенко входить у тимчасову слідчу комісію (ТСК) з питань розслідування обставин незаконного затримання в 2005 році тодішнього голови Донецької облради Бориса Колеснікова.

Він просив надати для ознайомлення документи, які підтверджують право власності на ділянку в с. Нові Петрівці (Київська область) по вул. Івана Франка, 19, де проживає лідер Партії регіонів Віктор Янукович.

Ці документи на початку вересня були за запитом голови згаданої ТСК, "регіонала" Миколи Джиги витребувані з Вишгородської райдержадміністрації й спрямовані до ГПУ.

Причому, за словами членів ТСК, Джига зробив це без узгодження з ними.

У документі за підписом Кудрявцева зазначається, що закон "Про тимчасові слідчі комісії", який дозволяв членам ТСК витребувати документи, у тому числі в правоохоронних органів, визнаний неконституційним.

Крім того, заступник генпрокурора заявив, що, відповідно до чинного закону "Про прокуратуру", "втручання органів державної влади й органів місцевого самоврядування в діяльність прокуратури забороняється".

"З огляду на вищевикладене, а також те, що Генеральною прокуратурою по зазначених матеріалах проводиться перевірка, немає правових підстав надати ці документи", - говориться у відповіді ГПУ.

Сам Власенко сказав, що Генпрокуратура не вказала у відповіді предмет перевірки зазначених документів: "Наскільки я пам'ятаю, у супровідному листі депутата Джиги ніяких натяків на здійснення кримінально карних діянь не було. Бюрократичною мовою відповідь Генпрокуратури – звичайна відписка".

При цьому Власенко підкреслив, що 10-денний термін, відведений законодавством ГПУ для проведення прокурорської перевірки, уже минув.

Нагадаємо, 2 вересня Вишгородська райдержадміністрація віддала на вимогу комісії під керівництвом Джиги документи, які підтверджують купівлю Януковичем дачі в "Межигір’ї". У запиті від 1 вересня спецкомісія попросила оригінали документів.

Джига пояснив, що документи на "Межигір’я" вилучили в зв'язку з загрозою вибуху на Київській ГЕС, "коли Колеснікова заарештували" – але не сказав, як пов'язані ці питання.

Читайте також:

Чорновіл запропонував створити в резиденції Януковича заповідник

Тимошенко розповіла, як буде виселяти Януковича з дачі

Янукович запевнив, що дача "Межигір'я" належить йому

Тимошенко відібрала в Януковича державну дачу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: