Міськраду Севастополя розпустять за введення російської мови у школах

На думку народних депутатів від НУ-НС, Севастопольска рада, запровадивши у школах навчання російською мовою, перекрила молоді шлях до вузів.

Рішення Севастопольської міськради про обов'язкове викладання всіх предметів у школах міста російською мовою знищує паростки відродження української мови в Криму та перекриває севастопольській молоді шлях до українських вузів.

Про це з трибуни Верховної ради заявила народний депутат від "Нашої України - Народної самооборони" Ірина Геращенко.

"Зараз ні на центральному, ні на регіональному рівнях не підтримується популяризація української мови. Ми розцінюємо рішення місцевої ради, як пряме порушення Конституції, і звертаємося до Генеральної прокуратури з проханням виступити з протестом проти такого рішення і звернутися до суду відносно його скасування", - наголосила вона.

Геращенко додала, що в разі, якщо Севастопольска міськрада відмовиться відкликати своє рішення, ВР повинна призначити дострокові вибори севастопольских депутатів.

Нагадаємо, рішення про обов'язкове викладання всіх предметів у школах Севастополя російською мовою міські депутати ухвалили напередодні.

Такою була їхня реакція на рішенні Міністерства освіти та науки про переведення всіх шкіл України на українську мову навчання.

Читайте також:

Школи Севастополя змусили викладати російською мовою

КС припинив виробництво у справі про мову друкованих ЗМІ

В Росії українці утискаються владою

У Севастополі не вистачає шкіл для всіх бажаючих вчитися українською

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: