Депутатам скоротять канікули через місцеві вибори

У парламенті вже зареєстровані півтора десятка законопроектів, що стосуються місцевих виборів, які треба встигнути розглянути.

Голова Верховної ради Володимир Литвин прогнозує, що парламент розглядатиме питання про місцеві вибори в останні дні червня або на початку липня.

В інтерв'ю журналу "Профіль-Україна" Литвин нагадав, що у парламенті вже зареєстровані "півтора десятка законопроектів, які стосуються місцевих виборів", і наголосив, що незалежно від того, хто вноситиме новий законопроект на цю тематику, цей документ, згідно з Регламентом, може бути зареєстрований тільки після розгляду згаданих законопроектів.

При цьому керівник парламенту висловив думку, що місцеві вибори не будуть виборами виключно на мажоритарній основі. "Поки рішення не прийнято, але є ідея (правда, вона ще не охопила маси), що це буде змішана система. Зрозуміло, що вона підганяється під політичний момент, розклад політичних сил і політичний розрахунок, - сказав він. - Це технологія розв'язання проблеми розширення поля влади. Звідси прагнення отримати адміністративний ресурс у вигляді закону, щоб вирішити поставлені завдання".

Відповідаючи на запитання, чи може бути продовжена робота поточної сесії через необхідність ухвалення згаданого закону, Литвин нагадав, що Конституція визначає лише дату початку сесії, а момент її завершення не регламентує. "Можна працювати і до вересня, а можна, оголосивши одну сесію закритою, відкрити наступну", - сказав він, повідомили у прес-службі ВР.

При цьому Литвин зазначив, що навіть за умови ухвалення відповідного законопроекту у першому читанні 1 липня необхідно два тижні, аби внести пропозиції до його розгляду у другому читанні, потім депутати мають ознайомитися з варіантом, підготовленим до другого читання, "отже - це мінімум 20 днів". "А ви прекрасно розумієте, що потім збирати депутатів на позачергові сесії чи продовжувати поточну означає працювати з порожньою залою", - додав він.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович упевнений, що вибори до місцевих органів влади відбудуться в жовтні 2010 року.

"Швидше за все, на 99% вибори будуть у жовтні місяці", - сказав він на засіданні ради регіонів в Києві у четвер.

Перед цим президент звернувся з відповідним питанням до спікера Володимира Литвина, у відповідь на що спікер одразу не відповів, проте пізніше не виключив таку можливість.

Як відомо, законопроект про вибори до місцевих органів влади буде внесений до Верховної ради України наступного тижня.

Вибори до місцевих органів влади можуть відбутися 31 жовтня 2010 року.

Читайте також:

Рада визначить дату місцевих виборів наступного тижня

КС визнав незаконним проведення місцевих виборів у 2011 році

ПР запропонувала скоротити кампанію місцевих виборів удвічі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: