Депутати без пільг

Депутати, які зібралися на пленарне засідання, скасували депутатські пільги, направили до КС законопроект про скасування недоторканності і закрили сесію.

Депутати Верховної ради 5-го скликання, які зібралися на пленарне засідання, скасували депутатські пільги, а перед самим закриттям сесії також прийняли закон про скасування недоторканності депутатів, президента і суддів та направили його на розгляд Конституційного суду.

Що стосується скасування пільг, за прийняття в цілому закону №4057 "Про внесення змін до закону "Про статус народного депутата України" (щодо скасування пільг і привілеїв) проголосували 260 депутатів при необхідних 226.

Верховна рада
УНІАН
Депутати прийняли суперечливі рішення
Таким чином, депутати виключили із закону низку статей, що давали їм певні пільги.

Зокрема, депутати виключили норму, що в день відкриття першого засідання парламенту депутатам присвоюється перша категорія державних службовців.

Депутати також скасували норму про виплату депутатам після закінчення їхніх повноважень матеріальної допомоги, надання діючим депутатам оплачуваної відпустки в 45 днів, право на транспортне забезпечення на території України й за кордоном, право на обов'язкове державне страхування життя й здоров'я за рахунок бюджету.

Крім того, були скасовані і житлові пільги.

За прийняття законопроекту №4058 (про зняття недоторканності) проголосували 259 депутатів за необхідних 226.

"Конкретно йдеться про виключення частин 1, 3 статті 80 і частини 1 статті 105 Конституції. Пропонується, щоб цей закон набув чинності з 20 лютого наступного року", - сказав соціаліст Іван Бокий, який представляв законопроект.

У свою чергу спікер парламенту 5 скликання Олександр Мороз не виключив, що КС детальніше випише механізм зняття недоторканності для конкретних урядовців – президента, депутатів і суддів.

"Коли йдеться про істотне обмеження статусу недоторканності, але забезпеченні нормальної роботи і президента, і депутатів, тут є певний ризик", - сказав він.

Як повідомляв iPlus, міністр юстиції Олександр Лавринович сумнівається в правочинності рішень Верховної ради 5-го скликання після складання повноважень депутатами від Блоку Юлії Тимошенко й "Нашої України".

Президент Віктор Ющенко й опозиція наполягають на нелегітимності засідання Ради 4 вересня.

Раніше понад 150 депутатів Ради припинили свої повноваження й тим самим Рада 5-го скликання також припинила свої повноваження.

ВідеоЗасідання Верховної ради (ексклюзивне відео)

ВідеоСесія чи збори?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: