Депутати БЮТ та НУ-НС демонстративно залишили залу Верховної ради

Депутати-опозиціонери демонстративно залишили залу ВР після неврахування поправок до закону про судоустрій в Україні.

Фракції БЮТ і НУ-НС у повному складі залишили сесійну залу Верховної ради. Опозиція взбунтувалася через неврахування поправок до закону "Про судоустрій та статус суддів", внесених нею.

Після провалу голосування більше, ніж по 550 поправкам до проекту закону , депутат Партії захисників Вітчизни (НУ-НС) Юрій Кармазін заявив, що фракції БЮТ та НУ-НС "не бажають більше брати участь у цьому фарсі" та залишають залу парламенту.

За словами Кармазіна, ухвалення закону повністю розбалансує судову систему влади в Україні, оскільки низка його положень суттєво суперечить нормам Конституції та чинному законодавству.

"Закон знищує Верховний Суд України і зводить його функції до ролі статиста", - сказав він.

Загалом до законопроекту внесено 1724 поправки.

Нині розгляд законопроекту продовжується без двох членів фракції "Наша Україна – Народна самооборона" та 7 депутатів з фракції БЮТ.

Нагадаємо, лідер БЮТ Юлія Тимошенко заявляла, що судова реформа президента Віктора Януковича, це фактично узурпація ним судової гілки влади. За словами Тимошенко, у законопроекті про судоустрій містяться порушення Конституції, зокрема, в статтях, які значно розширюють повноваження Вищої ради юстиції.

Свій висновок щодо української судової реформи оприлюднила і Європейська комісія за демократію через право (Венеціанська комісія).

Попередній вирок Венеціанської комісії щодо проекту закону про судоустрій є неоднозначними. Позитивно експерти Ради Європи сприйняли той факт, що було враховано чимало висловлених ними раніше рекомендацій. Але вони вказали на суттєвий "мінус" – занадто складна система суддівського самоврядування і надто великий вплив на судоустрій Верховної ради.

Читайте також:

Європа не зрозуміла судової реформи України

На Раді Європи обговорили судову реформу в Україні

Тимошенко звинуватила Януковича в узурпації судової гілки влади

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: