Депутати дозволили обмежити Тимошенко й Луценка

Обвинуваченим віднині будуть обмежувати термін ознайомлення з матеріалами кримінальної справи. Представники БЮТ вважають, що обмеження направлене проти Тимошенко та інших опозиціонерів.

Верховна рада дозволила обмежувати термін ознайомлення обвинувачених з матеріалами кримінальної справи. За відповідне рішення проголосували 263 депутати від правлячої більшості.

Як відомо, до цього часу законодавство не обмежувало обвинуваченого і його захисника в часі, потрібному їм для ознайомлення з усіма матеріалами справи. Представники БЮТ вважають, що обмеження направлене проти Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та інших опозиціонерів, які перебувають під слідством.

Законопроект, авторами якого є депутати Ігор Рибаков та Володимир Каплієнко передбачає, що у разі зволікання ознайомлення з матеріалами справи обвинуваченим чи його захисником, слідчий або прокурор вносять до суду за місцем провадження слідства відповідне подання.

У документі зазначається, що суддя розглядає це подання і своєю постановою може визначити строк, протягом якого обвинувачений і його захисник повинні ознайомитися з матеріалами справи і заявити клопотання.

"Після закінчення цього строку обвинувачений і його захисник вважаються ознайомленими з матеріалами справи. На постанову судді прокурором, обвинуваченим чи його захисником протягом трьох діб із дня її винесення може бути подана апеляція", - йдеться у законопроекті.

Водночас депутати не проголосували за поправку, яка встановлювала, що цей закон не може застосовуватися до тих обвинувачуваних, які вже почали знайомитися зі справою до моменту його ухвалення.

Нагадаємо, раніше Генпрокуратура заявляла, що Юлія Тимошенко безпідставно затягує ознайомлення з матеріалами порушеної проти неї кримінальної справи.

Читайте також:

Луценка посадили, бо він на повістках писав "Могильов - дурень"

Рада назбирала компромат на Тимошенко: їй загрожує нова справа

Представникам колишньої влади дістались найкомфортніші камери у Лук'янівському СІЗО

Макаренко в СІЗО читає "Епоху потрясінь" і думає про душу

ВідеоДепутати дозволили обмежити Тимошенко й Луценка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: