Депутати Криму попросили КС пояснити, що таке "дубляж іноземних фільмів"

Кримський парламент хоче отримати роз'яснення від Конституційного суду, де "загубилася" частину закону про те, що фільми в Україні можна дублювати мовами національних меншин.

Верховна рада Автономної республіки Крим надіслала до Конституційного суду запит з проханням розтлумачити закон про кінематографію, зокрема його положення щодо дубляжу іноземних фільмів.

Як повідомили в прес-службі КС, подання кримських депутатів стосується офіційного тлумачення положень частини 2 статті 14 Закону "Про кінематографію" від 13 січня 1998 року. Запит вже передано на вивчення в секретаріат суду.

У ч. 2 ст. 14 Закону "Про кінематографію" йдеться, що іноземні фільми перед поширенням в Україні обов'язково мають бути дубльовані чи субтитровані українською мовою або мовами національних меншин.

Проте в рішенні Конституційного суду від 2007 року зазначено, що фільми обов'язково мають бути озвучені або субтитровані державною мовою і нічого не сказано щодо частини статті, де дозволяється це робити іншими мовами.

Зазначимо, що напередодні уряд заборонив прокат фільмів, дубльованих у Росії та інших іноземних країнах.

Кабмін встановив, що для отримання прокатного посвідчення власник прав на фільм повинен подати до Держкіно фільмокопію дубльовану (озвучену, субтитровану) українською мовою на території України суб'єктом господарювання, який виробляє товари, виконує роботи та надає послуги на території України.

Читайте також:

Уряд заборонив прокат фільмів, дубльованих у Росії

Завдяки українському дубляжу відвідуваність кіносеансів зросла на 46%

Рада відмовилась скасувати дублювання фільмів українською мовою

Янукович пообіцяв найближчим часом захистити російську мову

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: