ВР ухвалила новий регламент: опозицію ліквідовано

В ухваленому парламентом новому регламенті відсутні норми про опозицію. Також скасовано традиційний "день опозиції".

Верховна рада ухвалила нову редакцію закону про регламент. Депутати виключили з регламенту всі норми, які передбачали формування коаліції та опозиції.

Крім того новим регламентом скасовано норму про традиційний "день опозиції", яка передбачала формування опозицією порядку денного засідань щосереди.

Відповідне рішення підтримали 253 депутати.

Також Рада виключила з регламенту норму про заборону депутатам переходити між фракціями. Парламент зберіг вимогу про формування фракцій мінімум 15 депутатами. У випадку виключення або виходу депутата з фракції він стає позафракційним. Рада зберегла право позафракційних депутатів формувати депутатські групи з мінімальною кількістю депутатів у них 15 осіб.

При цьому парламентарії визначили, що зареєстрована депутатська група має права фракції.

Законом встановлюється, що Верховна рада розглядає питання про надання згоди на призначення прем'єр-міністра не пізніше ніж у п'ятиденний строк з дня внесення відповідного подання президентом. Зокрема, "кандидатура прем'єр-міністра України попередньо розглядається на засіданні комітету, до предмета відання якого належить таке питання, який надає Верховній раді своє рішення не пізніш як у чотириденний строк з дня внесення відповідного подання президентом України".

Відповідно до закону, рішення про надання згоди на призначення кандидата на посаду прем'єр-міністра вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини народних депутатів від конституційного складу Верховної ради.

Читайте також:

Депутатів-сумісників не звільнили

Депутати попросили КС збільшити їм термін повноважень

Депутати зібрали гроші для ображеного журналісткою Бута

ВідеоВР ухвалила новий регламент: опозицію ліквідовано

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: