Депутати - мільйонери просять у Верховної ради грошей

Велика кількість колишніх народних депутатів, серед яких чимало дійсно багатих людей, попросили у Верховної ради поновити їм виплату зарплати.

Народні депутати п’яти попередніх скликань звернулися в управління справами апарату Верховної ради з вимогою виплатити їм грошову допомогу.

Статус народного депутата надає можливість і після складання повноважень законно отримувати гроші за рахунок державного бюджету. Пункт 5 статті 20 закону “Про статус народного депутата України” чітко прописує: Верховна рада забезпечує колишньому депутатові безпосередньо після закінчення терміну його повноважень, на період його працевлаштування, виплату матеріальної допомоги в розмірі заробітної плати з урахуванням всіх доплат та надбавок, яку отримують чинні депутати, але не більш як один рік, а в разі навчання чи перекваліфікації – не більш як двох років після закінчення терміну повноважень.

У разі неможливості працевлаштування після зазначеного терміну за колишнім депутатом зберігається виплата матеріальної допомоги у розмірі 50 відсотків заробітної плати з урахуванням усіх доплат та надбавок, яку отримують чинні депутати, до досягнення ним пенсійного віку – за умови, що трудовий стаж його перевищує 25 років для чоловіків і 20 років для жінок.

Наводимо перелік деяких "бідних" депутатів, які особливо "потребують" державної допомоги.

Володимир Марченко (депутат першого, другого, третього скликань), другий номер списку партії прогресивних соціалістів, соратник Наталії Вітренко.

Валерій Акопян, депутат ВР четвертого скликання. Часто згадується як засновник (спільно з колишнім нафтогазовим бароном Ігорем Бакаєм) таких компаній, як “Нафтогаз-Постаченерго”, “Слов’янська спадщина”, “Укргаз”, “Укргазсервіс”, аудиторської компанії “Альфа Омега”. Колишній головбух корпорації “Республіка”, віце-президент компанії “Інтерфаз”.

Ганна Антоньєва, депутат ВР четвертого скликання, директор горілчаного заводу “Артеміда”. За деякими даними, зараз це не завод, а якесь інше підприємство, яке займається чи то аграрним бізнесом, чи то офісним обладнанням.

Петро Димінський, депутат ВР четвертого скликання, президент футбольного клубу “Карпати”, який пообіцяв побудувати у Львові стадіон до Євро-2012. Людина, яка до кінця цього року заявляла про готовність вкласти 15 мільйонів євро в початок робіт з будівництва стадіону, звісно ж, заслуговує на скромне заохочення у вигляді половини депутатської зарплати.

Лев Мірімський, депутат ВР четвертого скликання, однин з найбагатших людей Криму. До кризи, за деякими оцінками, його статки оцінювалися в 180 мільйонів доларів. Правда, кажуть, що практично весь бізнес оформлено на дружину. Кажуть, що він відкрив новий бізнес – онлайн-казино “СССР – покер”.

Людмила Супрун, депутат ВР четвертого скликання, засновниця асоціації “Інтерагро”.

Микола Гапочка, депутат ВР четвертого скликання, колишній заступник голови Луганської облдержадміністрації та екс-заступник голови Держкомрезерву України.

Олександр Баранівський, депутат ВР п’ятого скликання, колишній міністр аграрної політики.

Михайло Гончаров, депутат ВР п’ятого скликання, керівник Східно-Європейського банку.

Ігор Зварич (не суддя!), депутат ВР п’ятого скликання, президент хутрової фірми “Тисмениця”, заслужений економіст України.

Михайло Гладій, депутат ВР п’ятого скликання, екс-губернатор Львівщини, колишній віце-прем’єр міністр, міністр агропромислового комплексу, президент Національної сільськогосподарської палати.

Сергій Кальцев, депутат ВР п’ятого скликання, генеральний директор компанії “Олександр” у Запоріжжі, яка займається постачанням гірничошахтного, компресорного та насосного обладнання, абразивних матеріалів.

Ярослав Мендусь, депутат ВР п’ятого скликання, колись був правою рукою лідера соціалістів Олександра Мороза.

Микола Одайник, депутат ВР п’ятого скликання, колишній директор сільськогосподарського ТОВ "Яланецьке", колишній президент Тендерної палати України.

Минулого тижня на погоджувальній раді спікер Володимир Литвин заявив, що “сьогодні 112 колишніх народних депутатів отримують зарплату у Верховній раді України”. “Деякі з них, – заявив Литвин, – живуть дуже й дуже непогано. Я сьогодні отримую масові звернення про допомогу. Але в нас немає за рахунок чого виплачувати. А закон вимагає. І мені погрожують судами з цього приводу”.

За деякими даними, торік матеріальну допомогу на період працевлаштування отримало 160 народних депутатів колишніх скликань на загальну суму понад 20 млн. грн.

Читайте також:

Депутатам доведеться відмовитись від пільг

Ющенко пропонує народу визначити, хто в країні головний

Державний борг України виріс на 40%

ВідеоДепутати - мільйонери просять у Верховної ради грошей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: