Депутати можуть скасувати кваліфікацію Голодомору як геноциду українців

Відповідні поправки до закону "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні" вже зареєстровано в парламенті і набрано достатньо голосів для підтримки.

Кваліфікацію Голодомору 1932-1933 як геноциду українського народу Верховна рада може скасувати у будь-який момент.

Про це заявив директор Українського інституту національної пам'яті Валерій Солдатенко на зустрічі з українською діаспорою в Москві.

Він повідомив, що відповідні поправки до закону "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні" вже зареєстровано в парламенті, і для їхнього прийняття є достатньо голосів народних депутатів.

За словами Солдатенка, йому періодично погрожують прокуратурою і судом, оскільки він, як держслужбовець, повинен підкорятися закону.

"Закони, як ви знаєте, пишуть люди і вносять до них зміни. До речі, зараз на сайті (Верховної ради) ви можете виявити проект змін до закону ("Про Голодомор"), який вніс народний депутат Кисельов і, судячи з усього, його може бути скасовано у будь-який момент - оскільки голосів вистачає для того, щоб не визнавати (Голодомор) геноцидом", - сказав він.

При цьому Солдатенко зазначив, що з тактичних міркувань депутати не поспішають цього робити.

"Друга стаття закону "Про Голодомор", за якою публічна незгода з геноцидом вважається протиправною, тобто те, що я роблю зараз, з'явилася саме тому, що творці закону добре розуміли, що достатніх підстав у них для наукової та юридичної кваліфікації немає", - вважає Солдатенко.

Як повідомлялося, закон "Про Голодомор" 1932-1933 років в Україні прийнято Верховною радою 28 листопада 2006 року. "Голодомор 1932-1933 років в Україні є геноцидом українського народу", - говориться в першій статті прийнятого законопроекту, згідно з яким публічне заперечення Голодомору 1932-1933 років є наругою над пам'яттю мільйонів жертв Голодомору та приниженням гідності українського народу.

Читайте також:

52% росіян не бачать потреби вибачатись перед Україною за Голодомор

Янукович пообіцяв розсекретити архіви про Голодомор, які вже розсекречені

У Януковича пояснили, чому повернулися до теми Голодомору

Янукович повернув на свій сайт розділ про Голодомор

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: