Депутати намагаються максимально пом'якшити антикорупційні закони

За словами експертів, якщо в антикорупційному законодавстві не буде передбачена норма про декларування родичами чиновників своїх витрат, то воно не працюватиме.

Парламентарі намагаються максимально пом'якшити для себе норми антикорупційного законодавства. Таку думку висловили експерти, які взяли участь в круглому столі на тему "Боротьба з корупцією по-українськи" в Інституті Горшеніна.

Перший заступник глави комітету Верховної ради з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією Геннадій Москаль (НУ-НС) вважає, що парламентська більшість намагається максимально пом'якшити для себе норми законопроекту "Про принципи запобігання і протидії корупції в Україні", поданої президентом Віктором Януковичем.

Зокрема, він нагадав, що півтора роки тому парламент прийняв антикорупційний пакет законів, але набуття чинності їх тричі відкладалося, а потім вони були скасовані. Москаль підкреслив, що народні депутати намагаються зробити все, щоб не зачепити власні інтереси, і тому президентський законопроект, у разі прийняття парламентом, не сприймуть в Європі, пише видання ЛІГА.net.

У свою чергу, народний депутат, член комітету Верховної ради з питань правосуддя Сергій Власенко (БЮТ) зазначив, що антикорупційний законопроект на 90% відтворює раніше прийнятий, а потім скасований законодавчо, "і на 10% пом'якшує його". За його словами, якщо в цьому законопроекті не буде передбачена норма про декларування родичами чиновників своїх витрат, то він ефективно не працюватиме. "У нашій країні будуть тещі, які коштуватимуть десятки мільйонів доларів", - сказав депутат.

Водночас, він переконаний, що в Україні побороти корупцію можна лише зрозумівши її суть. За його словами, сьогодні корупція ототожнюється з хабарництвом, яке є лише одним з її елементів. Власенко також додав, що в державі потрібна зміна ідеології боротьби з корупцією. Зокрема, він висловився за необхідність запровадження такого механізму, при якому хабарник не зможе витрачати кошти, отримані незаконним шляхом.

Народний обранець переконаний, що без уваги громадськості, ЗМІ, європейських інституцій змінити ситуацію з корупцією в Україні буде неможливо.

У свою чергу президент Міжнародної асоціації спецпідрозділів по боротьбі з організованою злочинністю "Центр" Олександр Давиденко упевнений, що боротьбі з корупцією сприятиме відкритість і прозорість органів, відповідальних за реалізацію державної політики в цій сфері. "Якщо відповідальні за боротьбу невідомі, то і відповідальності ніякої", - заявив він.

Глава громадської організації Антикорупційний комітет України, генерал-майор Андрій Коваль також підкреслив необхідність тіснішої співпраці громадських організацій з МВС та СБУ.

Нагадаємо, напередодні Верховна рада приступила до розгляду понад 370-ти статей антикорупційного президентського законопроекту.

Читайте також:

Подарунки чиновникам від підлеглих будуть вважати хабарем

70% українців дають лікарям хабарі

Янукович: корупцією в Україні займається не більше 5% громадян

Янукович про корупцію в Україні: кого спіймають, той буде сидіти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: