Депутати відмовилися змінювати закон про вибори президента

Нардепи не досягли консенсусу по внесенню змін в закон про вибори президента.

Партії регіонів і коаліції не вдалося досягти консенсусу по законопроекту про внесення змін до закону про вибори президента України, заявив нардеп від Партії регіонів Михайло Чечетов, коментуючи відсутність даного законопроекту в сьогоднішньому порядку денному.

Він нагадав, що ПР готова проголосувати за відповідний законопроект у випадку, якщо там будуть враховані всі пропозиції Конституційного суду і Венеціанської комісії.

"Але на сьогоднішній день з цих питань нам консенсусу досягти не вдалося", - сказав він.

Вчора перший заступник голови фракції Партії регіонів Олександр Ефремов заявив, що його політична сила підтримає зміни в цей закон тільки у разі обліку всіх поправок Конституційного суду України.

"ПР проголосує за даний законопроект, але при тому підході, щоб якась політична сила не могла собі в ньому зробити преференції. Те, що намагаються зробити за виборчим законодавством", - сказав він.

Як повідомлялося, 2 грудня Рада відхилила проект змін закону до закону про вибори президента України. Таким чином депутати проігнорували рішення Конституційного суду, який визнав закон таким, що не відповідає Конституції.

4 листопада Рада ухвалила в першому читанні зміни до законодавства про вибори президента, внесені главою держави Віктором Ющенком. Раніше депутати змогли подолати вето президента, але тепер мали врегулювати положення закону, визнані судом неконституційними.

Як відомо, КС визнав неконституційними низку положень закону. Зокрема, щодо обов’язкового перебування громадян України на консульському обліку для того, щоб брати участь у голосуванні, неможливості оскарження в судовому порядку протоколів, складених виборчими дільницями, обов’язкового проживання кандидата на посаду члена виборчої комісії на відповідній території.

Читайте також: 

Рада провалила зміни до закону про вибори президента

Рада не встигла змінити закон про вибори президента

Рада підтримала запропоновані Ющенком поправки до закону про вибори
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: