Депутати не схотіли позбавити Голодомор статусу геноциду

Комітет ВР з прав людини рекомендував парламенту не підтримувати законопроект, який скасовує визначення Голодомору як геноциду українського народу.

На засіданні парламентського комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних стосунків 7 липня було прийнято рішення не рекомендувати Верховній раді ухвалювати законопроект позафракційного депутата Василя Кисельова про скасування визнання Голодомору геноцидом українського народу.

"Більшість членів комітету (5 людей) не підтримали законопроект Кисельова та інші подібні документи. Більшість членів комітету вважають Голодомор геноцидом, але цей законопроект з негативною рекомендацією комітету все ж буде винесений до сесійної зали на наступній сесії восени", - сказав глава комітету Олег Зарубінський.

Як відомо, запропоновані Кисельовим зміни передбачають, що "Голодомор є трагедією українського народу". "Голодомор як явище ніхто не заперечує, але це, швидше, трагедія, а не геноцид", - заявив Кисельов.

Нагадаємо, у квітні Парламентська Асамблея Ради Європи відмовилася визнати Голодомор геноцидом українського народу. Європа, натомість, визнала сталінський режим винним "у масовому голоді в СРСР в 30-х роках ХХ століття". Серед постраждалих від голоду регіонів були названі також Білорусь, Казахстан, Молдова та Росія.

У той же час, в Україні Голодомор було визнано геноцидом у листопаді 2008 року, після ухвалення відповідного закону.

Читайте також:

Табачник прибере з підручників історії "брєдятіну" про Голодомор

Чверть росіян впевнені, що в Голодоморі винна погода

Литвин заперечив Януковичу: "геноцид був, повірте мені"

На Януковича подали до суду за заперечення Голодомору

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: