Депутати перенесли на рік введення в дію антикорупційних законів

ПР заявила, що відтермінувати закон в черговий раз необхідно, тому що його норми "спрямовані проти більшості громадян України".

Верховна рада ухвалила закон, яким передбачено перенесення з 1 квітня 2010 року на 1 січня 2011 року введення в дію законів "Про засади запобігання та протидії корупції", "Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення".

"За" проголосували 236 із 366 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Перед ухваленням цього рішення заступник голови ВР Микола Томенко нагадав народним депутатам, що дата введення в дію цих законів вже один раз переносилася, і тоді народні депутати запевняли, що наступного разу закони щодо відповідальності "всіх державних службовців – від президента до народних депутатів України" за корупційні дії набудуть чинності. За його словами, в такому випадку можна пропонувати "відтермінувати введення цих законів на період президентства Віктора Януковича".

"Ну невже це підхід вищого законодавчого органу?", - запитав Томенко у народних депутатів.

За перенесення дії антикорупційних законів виступала фракція Партії регіонів. Перший заступник голови ВР Олександр Лавринович зазначив, що відтермінування дії цих законів необхідно, оскільки вони містять норми, які "спрямовані проти більшості громадян України".

За його словами, даними законами, по суті, було "відкрито фронт боротьби з усіма працівниками освітньої сфери, медицини, з усіма сумісниками, які працюють в приватному підприємництві".

Він підкреслив, що під час відтермінування вестиметься робота з ухвалення законів, які стосуються боротьби з корупцією.

Нагадаємо, 26 лютого президент Віктор Янукович створив Національний антикорупційний комітет.

Пізніше група з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) помістила Україну до списку держав, що мають у законодавстві недоліки, які стосуються боротьби з брудними грошима.

У Держфінмоніторингу висловили побоюювання, що Україну повернуть до чорного списку FATF, якщо до травня парламент не прийме два закони, спрямовані на боротьбу з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму.

Депутати тоді пообіцяли вчасно проголосувати за ці документи.

Читайте також:

Україні загрожує повернення до списку найкорумпованіших країн світу

Янукович створив антикорупційний комітет

За рік кризи в Україні хабарі зросли в 10 разів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: