Депутати попросили КС збільшити їм термін повноважень

КС має винести вирок законопроекту про збільшення терміну повноважень депутатів усіх рівнів з 4 до 5 років.

Верховна рада 8 жовтня направила на висновок Конституційного суду проект закону про збільшення терміну повноважень парламенту, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів з чотирьох до п'яти років.

Відповідне рішення підтримали 265 народних депутатів, зокрема 178 від партії регіонів, 2 від БЮТ, 14 – НУ-НС, 26 від Компартії, 20 – Блок Литвина та 25 позафракційних депутатів.

Авторами законопроекту стали перший заступник голови Верховної ради Адам Мартинюк, голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов і голова фракції Блоку Литвина Ігор Шаров.

Документом передбачено, що чергові вибори Ради й органів місцевого самоврядування проводяться в останню неділю жовтня п'ятого року їхніх повноважень.

Законопроект також передбачає, що чергові вибори президента проводяться в останню неділю березня замість останньої неділі жовтня п'ятого року повноважень глави держави.

Нагадаємо, 30 вересня Конституційний суд визнав неконституційним закон "Про внесення змін до Конституції" від 8 грудня 2004 і доручив невідкладно привести норми законодавства у відповідність із Конституцією редакції 1996 року.

Відповідно до Конституції-1996, Рада обирається на 4 роки, а не на 5, як це передбачали внесені в неї зміни в 2004 році.

Востаннє парламентські вибори проводилися 30 вересня 2007 року.

Читайте також:

Депутати зібрали гроші для ображеного журналісткою Бута

Депутати продовжать свої повноваження на рік

Депутатам офіційно дозволять переходити в інші фракції

ВідеоДепутати попросили КС збільшити їм термін повноважень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: