В Україні збираються заборонити вільний продаж алкоголю

У Раді зареєстровано законопроект, який забороняє продаж спиртних напоїв разом з товарами широкого вжитку в звичайних магазинах.

В Україні пропонують заборонити продаж алкоголю разом з товарами "широкого вжитку".

Голова комітету Верховної ради з питань аграрної політики і земельних ресурсів Микола Присяжнюк 28 вересня зареєстрував законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України про впорядкування роздрібної торгівлі алкогольними напоями і боротьбу з алкоголізмом.

Документом пропонується продавати алкогольні напої лише в спеціалізованих магазинах або "відділах, що мають окремий вхід". Продаж алкоголю в роздріб разом з товарами "широкого вжитку" пропонується заборонити.

Розміщення спеціалізованих магазинів також буде обмежено: забороняється їх відкриття на відстані менше 100 м від будівель органів місцевого самоврядування, держустанов і військових частин, а також менше 200 м від дитячих, учбових, наукових установ, а також установ з охорони здоров'я. На зупинках суспільного транспорту, вокзалах, в портах і аеропортах, а також в місцях організації масових заходів торгівлю алкоголем пропонується заборонити.

"Ці заходи скеровані проти розповсюдження алкоголізму", - сказав Присяжнюк. За його словами, практика продажу алкоголю через спеціалізовані магазини запроваджена в багатьох країнах Європи і в США. Роздрібні точки продажу повинні перейти на нові правила торгівлі алкоголем після закінчення терміну дії ліцензій, але не пізніше чим через рік після набуття чинності закону, наголошується в проекті.

Так, в 2008 році, за даними Державної податкової адміністрації, надходження до бюджету від акцизного збору від продажу алкогольних напоїв склали 4,5 млрд грн.

Чтайте також:

На Закарпатті 14-річна школярка впала в алкогольну кому

Учені б'ють на сполох: алкоголь викликає рак горла і рота

За продаж алкоголю підліткам пропонують ввести кримінальну відповідальність

Депутати вимагають від суду знизити ціни на алкоголь 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: