Депутати пропонують закон поліційної диктатури, щоб арештовувати без доказів

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Депутати пропонують закон поліційної диктатури, щоб арештовувати без доказів

Резонансний законопроект вже встиг наробити переполоху

Проект у Раді тільки зареєстрований, проте вже встиг наробити переполоху. 

У Верховній Раді зареєстровано законопроект про превентивне затримання осіб, яким передбачено можливість попереджувального затримання громадян терміном на 30 діб, а в окремих випадках – до півроку, йдеться в сюжеті ТСН. 19.30.

Зокрема, в документі передбачається, що в разі, якщо під час превентивного затримання ознаки кримінального діяння знайдуть, то лише після цього його внесуть до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Виходить, що слідство може півроку тримати громадянина і паралельно шукати докази вини чи то в сепаратизмі, чи в дрібному хуліганстві.

Правозахисники після реєстрації проекту закону вже встигли охрестити його "законом поліційної диктатури". Адвокат Геннадій Токарєв наполягає, що законопроект абсолютно безглуздий, адже "спочатку людину заарештовують, а потім знаходять докази".

Парламент зареєстрував законопроект про превентивне затримання осіб

Парламент зареєстрував законопроект про превентивне затримання осіб

А от співавтор законопроекту нардеп Олег Медуниця говорить, що ухвалення законів подібних цьому зараз на часі.

"В першу чергу, ми повинні вирішити питання, як зберегти цілісною Україну, а потім будемо думати про права. Термін дії цього закону обмежений одним роком", – переконує Медуниця.

В парламенті одразу знайшлися незадоволені появою суперечливого законопроекту. Так, Геннадій Москаль говорить, що він та багато його колег "м'яко кажучи, здивовані", що подібний документ в принципі зареєстровано.   

Нагадаємо, що раніше нардепи скасували закон про утилізаційний збір.

Наступна публікація