Депутати пропонують закрити Київський зоопарк

Оскільки місто не може нормальним чином фінансувати зоопарк, депутат пропонує його закрити, а тварин передати в інші зоопарки.

Депутат ВР Микола Шмідт (Блок Литвина) направив депутатський запит до Мінекології та природних ресурсів України, а також голові КМДА Олександру Попову з приводу ситуації в Київському зоопарку і запропонував закрити його.

"Якщо місто не може нормальним чином фінансувати зоопарк і довести його до рівня зоопарків інших європейських міст, так краще такий взагалі не мати! Тоді потрібно зробити його приватним, як в Ялті, або створити замість нього ботанічний сад, або парк атракціонів, де б діти могли гратися. Тварин - передати в інші зоопарки, наприклад до Берліна чи Відня. Ну буде Київ без зоопарку, нічого страшного", - прокоментував депутат свою позицію виданню "Комсомольская правда в Украине".

У прес-службі зоопарку здивувалися пропозиції нардепа. Згідно з постановою Кабінету міністрів зоопарк проголошений об'єктом природно-заповідного фонду України загальнодержавного значення і охороняється як національне надбання і приватизації не підлягає.

"Ті, хто з благих мотивів пропонують закрити зоопарк, здійснюють жахливу жорстокість по відношенню до тварин. Адже перевезення звірів в інші зоопарки призведе до стресів, хвороб і смертей", - прокоментували у відомстві.

У свою чергу в Міністерство екології та природних ресурсів України пояснили, в яких випадках об'єкти природно-заповідного фонду можуть бути позбавлені свого статусу.

"Рішення про це може прийняти тільки президент України", - наголосив заступник начальника держслужби заповідної справи Мінекології та природних ресурсів України Ігор Іваненко.

На сьогоднішній день зоопарк є комунальним підприємством, його фінансуванням займається місто. Після смерті слона Боя ходили розмови про передачу зоопарку Мінекології, однак у міністерстві повідомили, що на утримання потрібні величезні гроші, які їм не потягнути.

Нагадаємо, наприкінці березня активісти британської благодійної організації Naturewatch закликали закрити Київський зоопарк, а тварин передати в Європу. Організація, що займається проектами в країнах Східної Європи, називає зоопарк дикунським.

Читайте також:

За півроку в Київському зоопарку загинуло півсотні тварин

Проти екс-керівництва Київського зоопарку порушили кримінальні справи

У Київському зоопарку викрито махінації на 300 мільйонів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: