Депутати просять Платіні не проводити у Львові Євро-2012

Депутати вважають, що рішення Львівської облради про демонтаж пам'ятника воїну-визволітелю розколює Україну, а місто, влада якого його ухвалила, не може приймати футбольну першість.

Пам’ятник воїну-визволителю, Стрий
Пам’ятник воїну-визволителю у місті Стрий
Депутати Верховної ради надіслали відкритого листа президенту УЄФА Мішелю Платіні, який приїхав з візитом до України, з проханням виключити Львів із списку міст, які прийматимуть Євро-2012.

Про це повідомив народний депутат України від фракції Партії регіонів Валерій Коновалюк.

Політик пояснив, що подібне рішення викликане прийняттям 7 квітня Львівською обласною радою рішення про демонтаж пам'ятника воїну-визволителю у місті Стрий (Львівська область). За словами Коновалюка, подібна доля чекає ще 20 пам'ятників в області.

"Оскільки виняткове право на вибір міст - прерогатива УЄФА, вважаємо своїм обов'язком повідомити, що місто, влада якого приймає рішення, що спричиняють розкол України, не може брати участь в чемпіонаті подібного рівня", - говориться в депутатському зверненні. На думку депутатів "рішення, прийняте львівською владою лише підкреслює, що місце для проведення чемпіонату обрано неправильно".

Крім того, Коновалюк зазначає, що представники трьох фракцій зареєстрували законопроект, в якому пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України і посилити кримінальну відповідальність за наругу над пам'яттю радянських воїнів-визволителів.

Нагадаємо, 10 квітня перший секретар Львівського обкому Комуністичної партії України (КПУ) Олександр Калинюк за підсумками робочої сесії Стрийської міськради повідомив, що пам'ятник воїнові-визволителеві в місті Стрий (Львівська область) зносити не будуть.

За його словами, "8 квітня питання про пам'ятник радянському воїнові-визволителеві обговорювалося на сесії Стрийської міськради, і за демонтаж монумента висловилися лише 10 з 44 депутатів".

Раніше Коновалюк пов'язав демонтаж пам'ятника воїнові-визволителеві в Львові з діяльністю президента України Віктора Ющенка. За словами Коновалюка, відповідне рішення про демонтаж пам'ятника було прийняте Львівською обласною радою.

Читайте також:

Україна може претендувати на проведення Чемпіонату світу-2018

Вітренко вимагає ізолювати Львівську область за "фашизм"

Спорудження євростадіону у Львові може призвести до техгоненної катастрофи

На рекламу Євро-2012 виділили 15 мільйонів гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: