Депутати скоротили каденцію Ющенка, щоб він не скоротив каденцію ВР

Деякі депутати переконані, що президент вже не встигне розпустити Верховну раду і призначити дострокові парламентські вибори.

Призначення президентських виборів на 25 жовтня захистить Верховну раду від "штучного розпуску".

Про це журналістам заявив заступник голови фракції Блока Литвина Олег Зарубінський.

"Сьогоднішнє рішення ВР вирішило питання щодо можливого "штучного розпуску" ВР. Як відомо, розпуску прагнули депутати з ПР та Секретаріат президента… Але сьогодні ми поставили крапку, тому що за Конституцією президент за півроку до дати виборів глави держави не може розпустити парламент", - сказав Зарубінський.

Він також додав, що термін для можливого призначення дострокових парламентських виборів закінчиться 25 квітня, а після цього президент не буде мати права за Конституцією розпустити парламент.

В той же час лідер фракції Блоку Литвина Ігор Шаров заявив журналістам, що рішення призначення дати президентських виборів заблокувало процес внесення змін до Конституції.

"Сьогоднішнім рішенням з призначення дати виборів президента ми, по суті, заблокували роботи над змінами до Конституції. Ми також однозначно поставили крапку у всіх розмовах щодо того, чи буде президент обиратися у парламенті чи всенародно. Я впевнений, що тепер внесення змін до Конституції можливе лише після президентських виборів, а це не раніше 2010 року", - сказав Шаров.

Читайте також:

Вибори президента відбудуться 25 жовтня 2009 року

Ющенко оскаржить у суді перенесення виборів президента

Симоненко вимагає скасувати посаду президента

Литвин запропонував Януковичу достроково переобрати президента й Раду

ВідеоДепутати про дату виборів президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: