Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Депутати соромили антикорупціонерів за чвари, а ті – виправдовувались сумлінною роботою

Народні депутати розбирали скандал між Холодницьким та Ситником.

Назар Холодницький та Артем Ситник звітували у Верховній Раді. Причина виклику на килим: чвари між відомствами. Керівник НАБУ не лише визнав, що прослуховував антикорупційного прокуратура Назара Холодницького, а й поділився записами з депутатами. "Жучки", які стояли в акваріумі керівника САПу кілька тижнів, зафіксували чимало компромату, йдеться в ТСН.19.30.

Вони зайшли до сесійної зали разом і сіли поруч. Але за весь час засідання не перемовились і словом. Керівники двох антикорупційних органів - Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури - Артем Ситник та Назар Холодницький. Ситник прослуховував Холодницького за допомогою жучка, встановленого в акваріумі у його службовому кабінеті і виклав у мережу фрагменти цих записів.

Холодницький запевняє: найгірше, що можна на них почути, це матюки. Усе інше - монтаж і маніпуляція.

Ініціатор прослуховування заперечує, у нього є обґрунтовані підозри, що Холодницький зливав справи. Переповідав фігурантам подробиці, давав поради, як діяти, попереджав і навіть блокував слідчі дії. Саме тому через суд домігся його прослуховування. Ситник запевняє, особистого конфлікту із Холодницьким у нього немає.

Робота Холодницького та Ситника - ловити корупціонерів у владі, зокрема й в парламенті. Кілька депутатів і чиновників вже ходять під підозрами, чимало давно не симпатизують антикорупціонерам. Скориставшись чварами між ними, частина парламентаріїв поспішає з висновком - антикорупціонери не виправдали сподівань суспільства і своїх високих зарплат.

Доларовий мільйонер, людина, що задекларувала неодноразові виграші в лотерею як джерело своїх прибутків - Олег Ляшко соромить і повчає антикорупційного прокурора.

ВідеоХолодницький заявляє про монтаж аудіозаписів, оприлюднених НАБУ

Керівники НАБУ та САП з’явилися у Верховній Раді одночасно, і навіть сіли поруч. Але - між собою не спілкувалися. За годину до виступу у Верховній Раді НАБУ оприлюднило записи прослуховування з кабінету керівника САП. Ситник, який ці плівки і оприлюднив, їхній зміст з парламентської трибуни практично не коментував.

Холодницький заявляє про монтаж аудіозаписів, оприлюднених НАБУ

«Звання генерала в 30 років отримали, заслуженого юриста отримали, своїм друзям-бізнесменам надаєте консультації в свому кабінеті. Що вам не вистачає для повного щастя?”, - запитав Ляшко.

“Мені для повного щастя не вистачає будинку в Козині і везіння в лотерею, Олег Валерійович», - відповів йому Холодницький.

Інші депутати у цій ситуації вбачають загрозу усій боротьбі із корупцією в країні. Створення антикорупційного суду, який має розглядати справи спійманих НАБУ та САП, знов може бути заблоковане.

Разом з антикорупціонерами до виступу у парламенті депутати запрошували і Генпрокурора Юрія Луценка. Але він не прийшов. Прикметно, що раніше саме Луценку закидали конфлікт із НАБУ та САП. Тепер відбулося перегрупування, Генеральна прокуратура разом з антикорупційним бюро виступають проти антикорупційного прокурора.

На цьому розбори в парламенті завершилися. Жодного рішення депутати не ухвалювали. Дисциплінарна комісія та Генпрокуратура розглядають справу Холодницького. Якщо його вина буде доведена, історія може завершитися не лише звільненням, а й кримінальною відповідальністю

Залиште свій коментар

Вибір редакції