Депутати-сумісники коштують державі мільйони гривень

13 депутатів Ради, більшість з яких представляють Партію регіонів, порушували і порушують Конституцію, суміщаючи мандати і високі державні пости.

 Депутати-сумісники обходяться державі щонайменше в 2-3 мільйони гривень. Про це пише журнал "Корреспондент". Як повідомляється, 13 депутатів Верховної ради, більшість з яких представляють Партію регіонів, порушували і порушують Конституцію, суміщаючи мандати і високі державні пости. Така  з'явилася рекордна кількість сумісників - 13 з'явилася у минулому році.

Трьох з них президент Віктор Янукович вже звільнив - причому не через сумісництво - з тих постів, на які раніше сам же і призначив. Тепер вони сконцентровані виключно на парламентській роботі.

Як пише видання, сумісники прогулювали пленарні засідання, передавали в постійне користування свої депутатські картки для голосування і, на думку багатьох своїх колег, банально наживалися за рахунок бюджету.

"Частина сумісників користується і депутатськими пільгами, і привілеями, належними їм як високим держслужбовцям", - заявив нардеп Василь Кравчук. У числі таких привілеїв -  службовий транспорт, відпочинок у спецсанаторіях і штат особистих помічників.

За словами Кравчука, цілком можливо, що деякі депутати примудряються отримувати зарплату відразу в двох місцях.

Проте, документально підтвердити подібну підприємливість народних обранців неможливо. Глава профільного регламентного комітету Володимир Макеєнко, який поряд з самими сумісниками відмовився спілкуватися з журналістами на цю тему.

Видання самостійно підрахувало можливі збитки, яких зазнав держбюджету, утримуючи депутатів-сумісників. За найбільш консервативними оцінками, ця категорія нардепівобійшлася державі в 2,4 млн грн.

Голова профільного підкомітету з питань забезпечення діяльності парламенту, який на прохання журналістів звернувся до бухгалтерії парламенту, не зумів дізнатися, чи отримують сумісники депутатську зарплату. Але якщо припустити, що гроші їм нараховували регулярно, приблизно по 15 тисяч гривень на місяць, виходить, що вони за весь час незаконно полегшили державну кишеню на 1,2 мільйонів гривень.

Якщо врахувати також, що кожному депутату держава оплачує роботу чотирьох помічників - у середньому на кожного по 3-4 тисяч гривень, - сума автоматично збільшиться вдвічі. Плюс витрати на службові автомобілі, на яких їздять депутати-чиновники. Тобто збитки державі можна оцінити приблизно в 2,5-3,0 мільйони гривень.

Проте, як повідомляється, нинішні сумісники написали заяви про складання повноважень. Таким чином, вони убезпечили себе від загрози потрапити до суду. Заяви тим часом лежать в Раді і чекають, поки парламент затвердить їх, проте це не відбувається.

Нагадаємо, нещодавно Рада відмовилася ввести обов'язкове декларування вищими чиновниками своїх видатків. За відповідний проект закону проголосувало 118 депутатів при мінімально необхідних 226.

Читайте також:

Ахметов виступив за те, щоб Янукович звітував про свої витрати

Смс українського депутата: "Готуй команду актрис. Будемо знімати фільм"

В Інтернеті з'явилася гра - "стрілялка" по українських депутатах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: