Депутати так і не знизили собі зарплати

Незважаючи на офіційне рішення зменшити свої зарплати у зв'язку з кризою, народні обранці продовжують отримувати стількі ж, як і раніше.

Незважаючи на офіційно ухвалене рішення про зниження зарплат депутатів Верховної ради з 1 квітня цього року, народні обранці продовжують отримувати такі саме гроші, як і раніше.

Зокрема, наприкінці квітня депутати мали отримати по 7 тисяч гривень. Утім, їм нарахували зарплату в повному обсязі.

"Я зарплату за квітень вчасно отримати не встиг, забрав її тиждень тому. Дали 13 тисяч, ще тисячу гривень зняли за прогули", - розповів представник НУ-НС Олесь Доній.

Цю інформацію підтвердив і комуніст Олександр Голуб. "Дійсно, в квітні з нами розплатилися в повному обсязі. Числа 25-27 даватимуть зарплату за травень. Якою вона буде, ми не знаємо", - сказав він.

Депутати стверджують, що у зволіканні з урізанням їхніх зарплат винен Кабінет міністрів. Мовляв, депутатський оклад прив'язаний до окладу міністрів, а вони не поспішають знижувати свої доходи.

В той же час, в уряді запевняють, що це неправда. За словами міністра Кабінету міністрів Петра Крупка, уряд ще 18 березня ухвалив рішення вдвічі урізати зарплати всім міністрам, включаючи прем'єра, а з 1 квітня ця ухвала набула чинності. Втім, вплинути на депутатів урядовці ніяк не можуть.

"Є закон про статус народних депутатів, і оплата їхньої праці - частина закону, який ми не можемо змінити", — пояснив Крупко.

Сергій Сас, перший заступник голови регламентного комітету ВР, незважаючи на це, наполягає, що все упирається в уряд, і саме він повинен розібратися в цьому питанні. За словами народного обранця, ще 3 березня Рада доручила Кабміну розробити схему зниження зарплат, але до цих пір нічого не зроблено, тому зарплати не знижують.

В той же час, депутати не приховують, що не в захваті від ідеї зниження своїх зарплат, хоча вони й проголосували за це рішення.

"Я був депутатом у 1994-1995 роках, коли наші зарплати в перерахунку складали 100 доларів. Депутат відчував себе як жебрак", - згадує Сас.

Він упевнений, що це неправильно, адже нардеп повинен бути незалежним. Сьогодні депутати можуть розраховувати на зарплати у розмірі 14 тисяч гривень, доплати за інтенсивну і секретну роботу, а також за знання мов. Депутатам виділяють від 10 до 17 тисяч гривень на канцелярські, транспортні й інші витрати і надають авто для поїздок по Києву. Щоправда, наїздити на ньому можна не більше 25 годин на місяць. Крім того, народним обранцям оплачують залізничні й авіаквитки, надають житло і оплачують мобільний зв'язок.

"Поки що ми тільки одержали листи з проханням скоротити переговори по мобільних. Але ніяких радикальних дій не послідувало", - розповів комуніст Олександр Голуб.

В той же час, заробітки у Кабміні таки скоротилися. За інформацією Петра Крупка, зарплата прем'єра Юлії Тимошенко знизилася в два рази і становить 16 тисяч гривень, перший віце-прем'єр Олександр Турчинов задовольняється 15,5 тисячами гривень, міністр оборони Юрій Єхануров - 9,5 тисячами гривень.

А от міністр у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко отримує всього лише 7 тисяч гривень."У кінці квітня я отримав близько 7 тисяч замість 14 тисяч. Отримав стільки, тому що ще з 1 січня відмовився від надбавок", - розповів Павленко.

А от у Секретаріаті президента всі залишилися при своїх окладах. За словами джерела на Банковій, зарплати нікому не урізали, там пішли іншим шляхом і скоротили людей.

"Близько 100 радників і помічників довелося скоротити. Тепер чиновникам першого рангу доводиться виконувати роботу самостійно, зате зарплати зберегли в колишньому об'ємі", - розповідає джерело.

Таким чином, і президент, і топ-склад його Секретаріату залишилися при колишніх своїх заробітках. Згідно з декларацією, місячна зарплата Віктора Ющенка - понад 40 тисяч гривень на місяць.

Нагадаємо, Верховна рада ухвалила рішення про зниження вдвічі зарплат нардепів, президента, міністрів, голів облдержадмінстрацій та інших високопосадовців ще 3 березня. 18 березня свої заробітки знизив Кабмін.

Ухваленими владними органами документами передбачалося, що зарплати депутатів, посадовців і чиновників мають бути знижені з 1 квітня терміном до 1 січня наступного року. Причиною зниження окладів стала фінансова криза.

В той же час, мінімальна зарплата в Україні з 1 квітня підвищилася на 20 гривень.

Зараз мінімальна зарплата становить 625 гривень на місяць, а до кінця року вона підвищиться до рівня 669 гривень на місяць.

Читайте також:

В Україні зменшилися борги із зарплат і кількість безробітних

Зарплати українців за рік впали на 11%

Тимошенко збирає пожертви на зарплати бюджетникам

ВР відмовилася піднімати мінімальну зарплату до прожиткового мінімуму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: