Депутати: В'ячеслава Чорновола добили кастетом

Народні депутати розповіли, що мають дані про те, що В'ячеслав Чорновіл не загинув в результаті ДТП, а його добили кастетом.

Представники Народного руху Ярослав Кендзьор та Іван Стойко заявили, що мають у своєму розпорядженні нові дані у справі про загибель засновника НРУ В'ячеслава Чорновола.

Депутати розповіли, що них є надана свідками інформація, яка підтверджує, що смерть лідера НРУ і його водія Євгенія Павлова настала не в результаті ДТП, а внаслідок того, що їх добила невідома людина, імовірно кастетом. "Найстрашніше те, що водій і В'ячеслав Чорновіл на момент зіткнення залишалися живі і їх добивали", - сказав Стойко. За словами Кендзьора, на черепах В'ячеслава Чорновола та Євгенія Павлова судмедекспертиза зафіксувала сліди "чотирьох лінійних ударів, які могли бути нанесені ззовні, зокрема кастетом".

Перераховуючи аргументи, що підтверджують версію про заздалегідь сплановане вбивство В'ячеслава Чорновола, депутати повідомили, що на сьогоднішній день встановлено: 25 березня 1999 року в Кіровоградській області за лідером НРУ велося негласне спостереження, яким керував один з представників тодішнього керівництва ДАІ. Ще одним підтвердженням того, що загибель В'ячеслава Чорновола була невипадковою, є, на їхню думку, висновки польських і львівських експертів, які підтверджують, що подушки безпеки в машині не спрацювали через те, що їхнє живлення було відключене заздалегідь

У суботу в Генпрокуратурі підтвердили, що оприлюднена депутатами інформація розглядається як одна з версій і перевіряється слідством.

За інформацією видання "Комерсант-Україна", версія про те, що В'ячеслава Чорновола і його водія могли добити кастетом, з'явилася ще у 2005 році. Слідство визнало її можливою після аналізу результатів розтину і зіставлення їх з тим фактом, що в автомобілі, в якому знаходився лідер НРУ, не було предметів, які могли завдати таких ударів. Крім того, є підстави вважати, що версія про насильницьку смерть В'ячеслава Чорновола та Євгенія Павлова зараз є основною.

Прикметно, що слідство дсі не приділило уваги словам колишнього прес-секретаря В'ячеслава Чорновола Дмитра Понамарчука, який знаходився у момент ДТП на задньому сидінні автомобіля Toyota і проходить у справі як постраждалий, – його допитували тільки один раз, у 1999 році.

"Після аварії я знаходився в несвідомому стані. Коли почав опам'ятовуватися, почав видиратися з підлоги машини на заднє сидіння, звідки злетів після удару. Тоді ж я побачив, що хтось розбиває заднє скло. Мені здалося, що його розбивали чимось залізним, схожим на рукоятку пістолета, тому я подумав, що це з охорони Удовенко (Геннадій Удовенко, член НРУ, який знаходився в машині, яка за кілька хвилин до аварії обігнала автомобіль В'ячеслава Чорновола)", – розповів Понамарчук. За його словами, таку ж інформацію він надав слідству.

"Через кілька років я його (колишнього охоронця Геннадія Удовенка) зустрів, ми пригадали цю історію, і я сказав, що він тоді мене страшенно перелякав. А він каже: "Ти знаєш, а я не розбивав заднє скло, тому що в цьому не було сенсу – при твоєму зрості та вазі дістати тебе таким чином було б неможливо", - розказав Пономарчук свою розмову з колишнім охоронцем.

За словами Понамарчука, тоді він вирішив, що йому все це могло здатися. Тепер же колишній прес-секретар лідера НРУ допускає, що в проміжку між аварією і тим моментом, коли на місце ДТП під'їхали представники НРУ, що знаходилися в іншій машині, хтось дійсно міг добити В'ячеслава Чорновола і його водія.

Лідер Народного руха В'ячеслав Чорновіл і його водій Євгеній Павлов загинули 25 березня 1999 року в автокатастрофі – Toyota лідера НРУ зіткнулася з навантаженим КАМАЗом на 5-му кілометрі траси Бориспіль–Золотоноша. Представники Руху із самого початку називали смерть свого лідера політичним вбивством, проте справа про його загибель кілька разів закривалася. Останній раз розслідування було відновлене в березні 2005 року.

Читайте також:
Чорновола виключили з Партії регіонів
9 роковини з дня загибелі В'ячеслава Чорновола
70 років В'ячеславу Чорноволу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: