Депутати відклали боротьбу з корупцією на наступний рік

Рада скасувала пакет антикорупційних законів, що мав набути чинності з 1 січня. Натомість депутати розглянуть аналогічний закон, запропонований Януковичем. Коли він набуде чинності - невідомо.

Верховна рада визнала таким, що втратив чинність, пакет законів, спрямованих на боротьбу з корупцією. За відповідне рішення проголосували 263 депутати при мінімально необхідних 226.

Натомість парламент включив до порядку денного своєї сесії законопроект, внесений на розгляд парламенту президентом Віктором Януковичем, "Про основи запобігання корупції в Україні".

Нагадаємо, у грудні 2009 року парламент переніс набуття чинності трьох антикорупційних законів: "Про принципи запобігання й протидії корупції", "Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відповідальності за корупційні правопорушення", яке мало відбутися 1 січня 2010 року, на 1 квітня 2010.

Після цього в березні Верховна рада перенесла набуття чинності цих законів уже на 1 січня 2011 року.

Втім, президент Віктор Янукович днями запропонував парламенту власну антикорупційну ініціативу замість раніше ухваленого пакету законів.

Президент запропонував розмежувати категорії хабарів в залежності від їх розміру:"Хабар" - сума до 85 гривень (покарання у вигляді штрафу від 8500 гривень до 12 750 гривень або арешту на строк до 6 місяців); "хабар у значному розмірі" - від 85 гривень до 3400 гривень (штраф від 12,7 тисячі гривень до 25,5 тисячі гривень, позбавлення волі на термін від 2 до 5 років).

При цьому зберігаються поняття "хабара у великому розмірі" - від 3400 гривень (покарання у вигляді тюремного ув'язнення на термін від 5 до 10 років) і "хабара в особливо великих розмірах" - від 8500 гривень (карається тюремним ув'язненням на термін від 8 до 12 років).

Також у президентському проекті йде мова про подарунки чиновникам. Заборонено приймати подарунки від своїх підлеглих, а також від фізичних та юридичних осіб "за рішення, дії чи бездіяльність в їх інтересах", а також у всіх інших випадках, коли чиновник отримує подарунок "з мотивів, пов'язаних з його службовим становищем".

Читайте також:

У кожному четвертому міністерському проекті знайшли корупцію

Рада відмовилась створити Національний антикорупційний комітет

Україна опинилася на 134 місці в світі за рівнем корупції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: