Депутати відклали питання легалізації тіньових доходів

Законопроект про легалізацію доходів, отриманих незаконним шляхом, парламент відправив на повторне перше читання.

Верховна рада відклала розгляд проекту закону про легалізацію доходів юридичних і фізичних осіб, отриманих незаконним шляхом.

Рішення направити відповідний законопроект на повторне перше читання підтримали 326 парламентарія.

Як пояснив, представляючи законопроект, народний депутат Григорій Смітюх (БЮТ), в даному законопроекті не йдеться про легалізацію тіньових доходів, пов'язаних з тяжкими злочинами, проти основ національної безпеки, життя і здоров'я людини, міжнародного правопорядку, а також у сфері обігу наркотиків. За словами депутата, в документі детально розписані об'єкт і суб'єкт легалізації.

Зокрема, об'єктом легалізації є грошові кошти в наявній і безготівковій формі, цінні папери, частка в майні юридичних осіб, земельні ділянки, інші природні ресурси, отримані до представлення документів на легалізацію. Визначається, що легалізація може бути проведена одним суб'єктом тільки один раз. Для процедури відводиться термін один рік. Суб'єктам легалізації надаються державні гарантії і передбачена кримінальна відповідальність за їх порушення.

Передбачена "символічна плата" за процедуру легалізації. При обговоренні законопроекту народні депутати висловили до нього ряд зауважень, зокрема, йшлося про те, що суб'єкт легалізації, який отримав кошти або майно незаконним шляхом, повинен заплатити більш істотну суму до бюджету для того, щоб вивести свої надбання "з тіні".

Читайте також:

Коаліція образилась на Ющенка за ігнорування Тарасюка

Депутати ВР запросили до себе Ющенка й Тимошенко

СП знову звинуватив Тимошенко у державній зраді

Симоненко: Рада не підтримала імпічмент Ющенку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: