Депутати відмовились ввести контроль своїх витрат

118 депутатів при мінімально необхідних 226 погодилися з тим, що свої видатки також потрібно декларувати.

Верховна рада відмовилася ввести обов'язкове декларування вищими чиновниками своїх видатків.

За відповідний проект закону №5493 у першому читанні проголосувало 118 депутатів при мінімально необхідних 226.

Законопроектом передбачалося, що декларуванню підлягають всі видатки на оплату товарів, робіт і послуг вартістю понад 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

При цьому до видатків на придбання товарів пропонувалося дорівняти одержання товарів на безкоштовній або платній основі в користування (оренду, найм).

Також законопроектом пропонувалося визначити, що встановлення органами Державної податкової служби фактів перевищення видатків вищих чиновників над доходами є підставою для звернення до суду з позовом про вилучення незадекларованого майна й коштів у дохід держави.

Крім цього, проектом пропонувалося зобов'язати вищих посадових осіб, уповноважених на виконання функцій держави й органів місцевого самоврядування, інформувати ще й про майно, зокрема кошти, доходи, видатки, зобов'язання фінансового характеру близьких їм осіб.

Також у законопроекті була норма про введення обов'язкової ідентифікації осіб, які здійснюють значні грошові витрати, перед купівлею товарів і послуг.

Відзначимо, 23 грудня Рада прийняла в першому читанні законопроект №7487 "Про основи запобігання й протидії корупції", положення якого передбачають введення для посадових осіб обов'язку надавати не тільки відомості про майно, доходи, зобов'язання фінансового характеру, але й про видатки.

Читайте також:

Колесніков купив даїшникам нову машину замість тієї, яку розбив

Українські політики накупили незаконно ввезених VIP-іномарок на 3 млн доларів

Янукович на ярмарку придбав дві вишиванки і діжку для огірків

Герман подарували діамантовий годинник за 58 тис. доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: