Депутати відмовилися інформувати українців про наявність у харчових продуктах ГМО

Депутати вирішили, що українцям не стане легше, якщо вони будуть знати, який рівень ГМО у продуктах.

Верховна рада не підтримала в першому читанні проект закону "Про внесення змін до Закону "Про безпечність та якість харчових продуктів" (щодо інформування громадян про наявність у харчових продуктах генетично модифікованих організмів (ГМО).

"За" проголосував 151 (при необхідних 226) із 419 народних депутатів України, зареєстрованих у сесійній залі.

Цим законопроектом передбачалося заборонити обіг харчових продуктів, етикетування яких не відповідає цьому закону та відповідним технічним регламентам.

Зокрема, передбачалося ввести норму про те, що усі харчові продукти, що перебувають в обігу в Україні, етикетуються державною мовою України та містять у доступній для сприймання споживачем формі інформацію про: наявність чи відсутність у харчових продуктах генетично модифікованих організмів (ГМО).

Інформація повинна була відображатися на етикетці харчового продукту написом "з ГМО" чи "без ГМО" відповідно, якщо частка генетично модифікованих організмів (ГМО) в харчовому продукті перевищує 0,9% від загальної маси продукту в одиниці упаковки.

"Ніхто не проти, щоб таких продуктів взагалі не було на нашому ринку. Але це неможливо, тим більше, загальноєвропейські норми допускають не більше 0,9% ГМО. Якщо більше цього, тоді потрібно продукцію маркувати, що вона містить ГМО. Мова йде про відповідність нормам європейського закону. Мова йде про маркування продукції. Тому що напис "Без ГМО" - це смішно, - аргументував автор законопроекту Шкіль. - Треба писати в тому випадку, якщо частка генетично модифікованих організмів у харчовому продукті перевищує 0,9% від загальної маси продукту в одиниці упаковки. А ті продукти, в яких ця норма допустима, маркувати зовсім не треба".

Депутат від фракції ПР Валерій Бондик запропонував прийняти законопроект у першому читанні, щоб дати можливість Кабінету міністрів, який запропонував свій законопроект з цього приводу, врахувати положення, зазначені в законопроекті Ради і може бути - навіть зробити спільний закон.

Депутати запропонували подивитися на проблему ширше - як позбавити населення від ГМО. А написано чи не написано - від цього здоров'я населення не додасться і не зменшиться. І відправили проект на доопрацювання.

Читайте також:

У Європі дозволили вирощувати трансгенну картоплю

В Україні введене обов’язкове маркування продуктів, що містять ГМО

Віднині всі продукти повинні мати маркування ГМО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: