Депутати відмовилися призначити перевибори мера Києва

Парламент провалив зміни до закону про столиці, що значно обмежували владу київського мера. Також вони відмовилися оголошувати Черновецькому перевибори.

Верховна рада не підтримала в другому читанні проект закону "Про внесення змін до Закону України "Про столицю України – місто-герой Київ".

Документ передбачав розділення функцій київського мера та голови Київської міської державної адміністрації, внаслідок чого чинний столичний голова Леонід Черновецький втратив би значну частину повноважень. Також законопроект передбачав проведення дострокових виборів столичного мера та депутатів.

За законопроект проголосували лише 77 нардепів із 422, зареєстрованих у сесійній залі.

Крім розділення посад мера і голови КМДА, законопроект передбачав розподіл повноважень міської та районних рад в місті Києві. Відповідно до документа, повноваження КМДА в основному зводилися до контрольних функцій.

Передбачалося, що державні адміністрації створюються лише на рівні міста. Прикінцевими положеннями передбачалось, що документ набував би чинності з моменту опублікування. Ряд положень набирали б чинності з дня набуття повноважень новообраними Київською міською радою та районними в м. Києві радами і київським міським головою.

Також прикінцевими положеннями передбачалося "після набрання чинності цим законом провести вибори Київської міської, районних у м. Києві рад та київського міського голови в порядку, передбаченому Законом України "Про вибори депутатів Верховної ради АРК, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" з урахуванням положень цього закону".

Авторами законопроекту були народні депутати від БЮТ, НУ-НС та КПУ.

Нагадаємо, у ВР також зареєстрований законопроект Партії регіонів, що передбачає розділення повноважень столичного мера та голови КМДА.

В разі його ухвалення керівник столичної адміністрації, який контролюватиме більшість організаційних та господарських питань у Києві, призначатиметься президентом.

Читайте також:

ПР відбере у Черновецького більшу частину повноважень

Трьом соратникам Черновецького загрожує арешт

Київ не може розрахуватися із зовнішніми боргами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: