Депутати відмовилися удосконалювати закони про боротьбу з корупцією

Рада вирішила не відкладати набуття чинності нових законів про боротьбу з корупцією, незважаючи на заяви про їхню недосконалість.

Прийняті в червні поточного року антикорупційні закони - "Про принципи попередження і протидії корупції", "Про відповідальність юридичних осіб за здійснення корупційних правопорушень" і "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення" – набудуть чинності з 1 січня 2010 року.

За пропозицію депутата фракції НУ-НС Олега Новікова відтермінувати набуття чинності антикорупційних законів і відкоректувати їх положення проголосували лише 208 народних депутатів України при 226 необхідних.

Член комітету Верховної ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, депутат від НУ-НС Володимир Ар’єв повідомив, що він і депутат від БЮТ Микола Томенко підготували законопроект, яким пропонується вивести малий і середній бізнес з-під дії антикорупційних законів. "Ми можемо це виправити дуже швидко. Якщо сьогодні цей законопроект буде зареєстровано, завтра він може пройти наш комітет, і я наполягатиму на тому, щоб він був включений до порядку денного роботи Комітету з боротьби з організованою злочинністю і корупцією", - сказав Ар’єв.

У свою чергу народний депутат від БЮТ, заступник Голови Верховної ради Микола Томенко схвалив рішення парламенту не відкладати набуття чинності трьох прийнятих законів.

"Ідеологія закону - це все ж таки боротьба з корупцією в системі органів державної влади і місцевої влади", - підкреслив він і наголосив, що якщо Рада внесе зміни щодо малого і середнього бізнесу, не будуть порушені зобов'язання України перед міжнародним співтовариством.

Нагадаємо, що Новіков пропонував відстрочити закони і допрацювати їх, оскільки у прийнятих парламентом законах є норми, які суперечать Конституції України і які необхідно виправити, оскільки такі суперечності, у свою чергу, відкривають шлях для використання корупційних схем.

Нардеп пояснив: "Скажімо, усунення президента з посади, усунення народного депутата. А яким чином це можна зробити? У Конституції чітко прописана норма, згідно з якою президент відстороняється, а за антикорупційним законом, якщо складено протокол про корупцію, президента одразу можна усувати, але не прописано, яким чином це відбуватиметься. Те саме стосується і народного депутата. Якщо складено протокол про корупцію відносно народного депутата, він впродовж трьох днів повинен бути усунутий з посади. А яким чином це зробити?".

Крім того, за його словами, нововведення серйозно позначаться на бізнесі. Зокрема, положення одного з антикорупційних законів передбачає, що фізична особа-підприємець не може займатися будь-якою іншою діяльністю: "Чому це забороняється? Конституція гарантує право на певну діяльність. І чому я не можу, будучи бухгалтером на одному підприємстві, суміщати цю посаду з якоюсь іншою на іншому підприємстві? У чому тут прояв корупції?".

Читайте також:

У Міністерстві аграрної політики на хабарі упіймали чиновника

Ющенка звинуватили в порушенні антикорупційних зобов'язань України

Україна зайняла 146 місце у світі за рівнем корупції

США будуть боротися з корупцією в українській владі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: