Депутати вирішили зробити жорсткішим антикорупційний закон Януковича

Рада перегляне розмір витрат чиновників, що підлягають декларуванню. Наразі чиновники мають декларувати витрати від 50 тисяч гривень.

Комітет Верховної ради по боротьбі з оргзлочинністю і корупцією вважає, що декларований мінімум витрат чиновників має бути знижений з 50 тисяч гривень до рівня середньомісячної зарплати чиновника.

За даними видання "Коммерсант-Украина", більша частина засідання комітету по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією була присвячена уточненню розміру витрат, що підлягають декларуванню чиновниками.

Як відомо, при прийнятті в цілому президентського законопроекту "Про засади запобігання та протидії корупції" народні депутати підняли декларований мінімум витрат чиновників до 50 тисяч гривень, проігнорувавши пропозицію комітету встановити його на рівні середньомісячної зарплати чиновника.

Прийнявши закон, парламент відійшов від звичайної процедури набуття ним чинності. Було прийнято рішення доручити комітету при підготовці закону до підписання головою Верховної ради Володимиром Литвином внести в документ, в тому числі й у форму декларації, низку технічних і юридичних правок.

"У законі невирішеним залишилося лише одне питання - чітке визначення суми витрат, які повинні декларуватися. Сподіваюся, що сьогодні ми вирішимо це раз і назавжди", - заявив голова комітету по боротьбі з оргзлочинністю і корупцією Валерій Бевз (фракція КПУ).

"Коли Адам Мартинюк пропонував записати 50 тисяч гривень, він по пам'яті провів аналогію з нормами закону, що стосується відмивання брудних грошей, однак там мова йде про 150 тисяч гривень. Тому ми пропонуємо залишити вже запропоновану комітетом норму про обов'язкове декларування витрат, що перевищують середньомісячну зарплату. Скажу більше: я вважаю, що ті, хто хоче реально боротися з корупцією, це підтримають, а хто не хоче - виступлять проти", - додав він.

Після цього голова комітету поставив свою пропозицію на голосування - його підтримали більшість присутніх на засіданні депутатів, за винятком Володимира Ярощука та Анатолія Коржева (обидва - ПР), які утрималися. Член комітету Іван Вернидубов, який також представляє регіоналів, проголосував "за".

У секретаріаті комітету запевнили, що відправлять законопроект на підпис Володимиру Литвину "до кінця дня", після чого пропозиції комітету мають бути проголосовані у сесійній залі. Однак питання про підтримку парламентом цих пропозицій залишається відкритим - членів комітету переконували не знижувати бар'єр для декларування, а навпаки - піднімати його.

"Мова йшла вже не про 50 тисяч гривень, а про 150 тисяч і великі суми, причому стосовно цього телефонували представники всіх фракцій", - заявило джерело видання в комітеті.

Читайте також:

Януковичу і міністрам дозволили не декларувати доходи

Тюремне ув'язнення для корупціонерів замінять штрафами

Полтавського чиновника, якого судять за розкрадання, підвищили на посаді

В Україні кількість корупційних злочинів зросла на 60%

http://tsn.ua/ukrayina/rada-zobov-yazala-chinovnikiv-deklaruvati-vitrati.html

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: