Депутати втричі пом’якшили антикорупційний закон Януковича

Згідно з поправками, внесеними до антикорупційного законодавства, мінімум обов’язкових для декларування витрат було збільшено втричі.

Верховна рада уточнила умови, за яких чиновники повинні подавати декларації про витрати. Згідно з поправками, внесеними до антикорупційного законодавства, мінімум обов’язкових для декларування витрат було збільшено з 50 тис. до 150 тис. гривень.

За внесення уточнень до раніше запропонованого президентом Віктором Януковичем закону "Про основи запобігання та протидії корупції в Україні" проголосував 251 депутат при мінімально необхідних 226.

Парламент вирішив, що чиновники повинні заповнювати графи декларації про витрати в тому разі, якщо разові витрати, вклади, внески за кожною з позицій декларації у звітному році дорівнюють або перевищують 150 тис. гривень.

Крім цього, парламент уточнив, що в декларації має бути також зазначено витрати на придбання або взяття в оренду певних благ.

Як відомо, 7 квітня Рада ввела декларування чиновниками своїх доходів і витрат, а також доходів членів їхніх родин. У документі був вказаний декларований мінімум витрат у 50 тисяч гривень.

Голова парламентського комітету по боротьбі з корупцією Валерій Бевз  (Компартія) напередодні ухвалення поправок аргументував їх так: "Оскільки в стенограмі вказувалася цифра декларованого мінімуму витрат чиновників в 50 тис. грн, комітету слід затвердити і обґрунтувати цю суму. У свою чергу поріг витрат, що не підлягає декларуванню, встановлений в 150 тис. грн. Він прив'язаний до закону, що стосується відмивання грошей. Цифра в 50 тис. грн прийнята помилково", пише видання "Коммерсант-Украина".

Опозиція, у свою чергу, підтримала збільшення. "Ця цифра (50 тис. грн) - ніщо, дійде до того, що доведеться декларувати купівлю телевізора. Зараз нормальна плазма від 30 тис. грн коштує", - обурився народний депутат від НУ-НС Олег Новіков.

Його підтримав член фракції "Реформи заради майбутнього" Олександр Бобильов: "Та у мене тільки тапочки 3,5 тис. грн коштують".

Читайте також:

Януковичу і міністрам дозволили не декларувати доходи

Тюремне ув'язнення для корупціонерів замінять штрафами

Полтавського чиновника, якого судять за розкрадання, підвищили на посаді

ВідеоДепутати втричі пом’якшили антикорупційний закон Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: