Депутати заборонили чиновникам отримувати подарунки, дорожчі 120 грн

Посадові особи зобов'язані докладно декларувати все своє майно і майно близьких родичів. Крім того йому заборонено наймати родичів на роботу.

Верховна рада ухвалила закон щодо відповідальності за корупційні правопорушення. Вищі посадові особи, військові і прості чиновники не мають права приймати подарунки дорожче 120 гривень (20% прожиткового мінімуму). За відповідне рішення проголосували 250 депутатів з 432 зареєстрованих в залі.

Згідно з законом, інші подарунки, отримані під час проведення офіційних заходів, передаються державному органу, в якому чиновник працює.

Громадянам і юридичним особам забороняється надавати матеріальну і/або нематеріальну допомогу держорганам або органам місцевої самоврядності, безоплатно виконувати для них роботи, надавати послуги, передавати кошти та інше майно, окрім деяких випадків, передбачених законами.

Чиновники також зобов'язані надати відомості про доходи, витрати, зобов'язання фінансового характеру, у тому числі за кордоном, причому як особистих, так і своїх близьких родичів.

В разі відкриття валютного рахунку в банку-нерезиденті чиновник повинен в місячний термін письмово повідомити про це в орган державної податкової служби за місцем проживання з вказанням номера рахунку і місцезнаходження банку.

Людина, яка претендує на посаду в держорганах, подає відомості про доходи, цінні папери, нерухомість, коштовне рухоме майно і вклади в банках – своїх і близьких родичів. В разі ненадання або представлення недостовірних відомостей людина не може бути призначений на відповідну посаду, а якщо він вже прийнятий на роботу, то має бути звільнений.

У підпорядкуванні чиновника не можуть бути близькі йому особи. Якщо так сталося, то в 15-денний термін це потрібно добровільно виправити, або за місяць одного з працівників слід перевести на іншу посаду або звільнити.

За корупційні правопорушення передбачається кримінальна, адміністративна, цивільно-правова або дисциплінарна відповідальність.

У випадку, якщо корупційні дії спричинили важкі наслідки, корупціонер повинен сплатити штраф від чотирьохсот до дев'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або відбути арешт терміном до шести місяців. Крім того корупціонерам загрожує позбавлення волі на термін від чотирьох до семи років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном до трьох років.

Нагадаємо, на початку червня Міжнародна правозахисна організація Transparency International опублікувала рейтинг Барометр глобальної корупції - 2009. Рівень корупції в Україні оцінили як найвищий серед 69 країн світу.

Читайте також:

Тимошенко замовчує міжнародну доповідь по корупції в Україні

Ющенко: митниця збирає "чорні гроші" на вибори

Україну визнано найбільш корумпованою країною світу

Ющенко доручив забрати ліцензії в шести "брудних" банків

За матеріалами: Кореспондент

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: