Депутати закликали Януковича дати свідчення у справі RosUkrEnergo

У Раді вважають, що Янукович мав би добровільно прийти на засідання комісії з розслідування фактів корупційної діяльності RosUkrEnergo.

Голова парламентської комісії з розслідування ситуації у зв'язку з рішенням Стокгольмського суду Роман Зварич сподівається, що президент Віктор Янукович дасть пояснення щодо газових питань.

Про це Зварич заявив у вівторок, під час брифінгу, коментуючи відповідне прохання екс-прем'єра Юлії Тимошенко щодо виклику Януковича на засідання комісії.

Зварич наголосив, що не хоче політизувати роботу комісії. "Це для мене важливе і святе, але я не кажу, що пропозиція Юлії Тимошенко заполітизована", - сказав він.

Голова комісії вважає, що Янукович мав би добровільно прийти на засідання комісії. Зварич запевнив, що свідчення нинішнього глави держави комісія могла б заслухати навіть без преси.

При цьому, за словами Зварича, Янукович має бути сам зацікавлений у наданні таких пояснень з огляду на ті звинувачення, які лунали з боку Тимошенко. "Я думаю, що це буде нормальний вихід з ситуації, бо не відповісти на ті звинувачення, які лунали з боку Юлії Тимошенко, це було б нерозумно з його боку", - сказав Зварич.

Нагадаємо, 8 червня Стокгольмський арбітражний трибунал підтвердив, що у січні 2009 року "Нафтогаз" з порушенням умов контракту вилучив 11 млрд кубометрів газу, який належав RosUkrEnergo. Суд зобов'язав "Нафтогаз" повернути ці обсяги RosUkrEnergo, а також додатково за порушення умов контракту виділити обсяг газу у розмірі 1,1 млрд кубометрів.

СБУ порушила кримінальну справу за фактом нанесення державі Україна збитків у зв'язку з рішенням Стокгольмського арбітражу за позовом компанії RosUkrEnergo до НАК "Нафтогаз України".

Верховна рада 1 липня створила тимчасову слідчу комісію з розслідування фактів корупційної діяльності RosUkrEnergo, причетності до цього українських посадовців та заарештованого екс-голови Держмитниці Анатолія Макаренка.

Читайте також:

Тимошенко запропонувала Раді допитати Януковича

Рішення у справі RosUkrEnergo загубилося між Мін'юстом та Мінпаливенерго

Бойко проігнорував депутатів у справі RosUkrEnergo

Екс-заступника голови "Нафтогазу" заарештували на 2 місяці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: