Депутати збираються збільшити робочий день до 12 годин

Соцпартія заявила, що у Раді намагаються "тихцем ухвалити" новий Трудовий Кодекс, який значно уріже права працівників.

Верховна рада може ухвалити новий законопроект Трудового Кодексу, який фактично узаконить 12-годинний робочий день і примусить працювати у вихідні.

Як повідомила прес-служба Соцпартії, проект закону Рада вже підтримала у першому читанні 386 голосами "за". За даними СПУ, нова "трудова конституція" відповідає інтересам роботодавців, а не працівників.

Зокрема, у документі пропонується розширити можливі умови зі звільнення працівників – наприклад, там немає чіткої вимоги звільняти працівника лише з погодження з профспілкою, як це зараз, виганяти фахівців можна буде і за організацію страйку, якщо суд визнає його незаконним, і за відмову учасників припинити його.

У проекті істотно урізані й повноваження профспілок: вони не можуть захищати своїх членів під час службового розслідування, і не беруть участі в підготовці трудових угод.

Робочий день працедавець, згідно із законопроектом, буде в праві збільшувати до дванадцяти годин на добу. Робочий тиждень може становити 48 годин, а не 40, як тепер. Також роботодавець отримає законну можливість "навантажувати" підлеглих у вихідні дні і додавати понаднормові - 120 годин на рік, при цьому додаткова їх оплата вже не буде законодавчо визначена.

"Кодекс без перебільшення можна назвати "кріпацьким" і "рабовласницьким", - зазначив перший секретар Політради СПУ Микола Рудьковський.

Соціалістична партія заявила, що обурена тим, що політики намагаються тихцем ухвалити скандальний законопроект. "Україні безперечно потрібен новий Трудовий кодекс, але це має бути документ, який захистить працівників від необґрунтованих звільнень, невиплат заробітної плати і так далі, а не роботодавця - від його працівників", - пояснив Рудьковський.

Читайте також:

БЮТ: Янукович збільшить робочий тиждень з 40 до 48 годин

У Великобританії відкрилася вакансія прем'єр-міністра

Стрес на роботі допомагає кинути палити

Кабмін обіцяє нові правила оподаткування з 2011 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: