Депутатів можуть позбавити звання "народні"

Природа парламенту і характер діяльності нинішніх депутатів точно не співвідносяться з терміном "народний", вважає заступник голови ВР.

Заступник голови Верховної ради Микола Томенко вважає, що оскільки в Україні де-факто відсутні "народні депутати", то цей термін потрібно ліквідувати і в Конституції.

Про це він заявив під час робочої поїздки в Закарпатську область.

За словами Томенка, кажучи про ефективний законодавчий процес в Україні, потрібно дотримуватися або європейської, або радянської моделі парламентаризму. На думку віце-спікера, український парламентаризм зараз знаходиться між радянською та європейської моделями.

Томенко зазначив, що радянська модель так званих "народних депутатів", які приїжджають раз на півроку для того, щоб затвердити рішення партії, і працюють на громадських засадах, очевидно, неефективна, і не може бути повернена.

"У той же час, рецидивом цієї радянської моделі є наявність у Конституції статті про те, що Верховна рада України складається з 450 народних депутатів. Я не бачив жодного народного депутата у Верховній раді, оскільки природа парламенту і характер діяльності нинішніх депутатів точно не співвідносяться з терміном "народний", - сказав він.

Європейська модель, за словами Томенка, передбачає активну професійну роботу в парламенті. "Так само в нинішньому парламенті не так багато і професійних депутатів у сенсі того, що вони повністю підготовлені і працюють на постійній основі як законодавці", - додав віце-спікер.

"Очевидно, що при внесенні змін до Конституції України потрібно ліквідувати термін" народний депутат ", оскільки ми рухаємося до європейської моделі, і у Верховній раді повинні працювати депутати Верховної ради, то є люди, які професійно підготовлені до постійної законодавчій роботі і які пройшли відбір через політичні партії та українське суспільство ", - сказав Томенко.

Нагадаємо, за 7 сесію парламенту 6 скликання жодного разу письмово не були зареєстровані 17 депутатів.

Читайте також:

Названо найбільш злісних депутатів-прогульників

Депутати відмовились ввести контроль своїх витрат

Ахметова назвали найбільшим "привидом" у ВР

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: