Дерева, які потрібно і не можна садити біля будинку: прикмети наших предків

Дерева, які потрібно і не можна садити біля будинку: прикмети наших предків

Які дерева можна і не можна садити біля будинку за прикметами наших предків / Фото: Pexels

А чи знали ви, що ще у наших предків існували прикмети, що вказували, які дерева можна садити біля будинку і які не можна. Читайте в матеріалі ТСН.ua поради, які допоможуть зробити так, щоб в вашій оселі завжди панувало щастя та добробут.

В чому полягає енергетика дерев

Складно уявити собі будинок, біля якого не ростуть дерева. Вони дарують влітку приємну прохолоду, а під час цвітіння тішать ароматом. А ще дерева несуть в собі певну енергетику, і це було відомо ще нашим предкам. Якщо посадити біля хати певні дерева, то ви зробите ділянку не лише комфортною та естетичною для проживання, але й зможете захистити свою родину від бід, принести в сім'ю щастя та добробут.

Однак потрібно знати, які дерева можна садити біля будинку, а які - категорично заборонено. Адже існують рослини та чагарники, які мають позитивну енергетику, а є такі, що можуть принести розбрат у родину. Деякі прикмети наших предків можна пояснити з точки зору науки. Наприклад, певні дерева відрізняються потужною кореневою системою, а тому можуть просто пошкодити фундамент. Бувають також і отруйні чагарники, які не можна садити біля будинку, особливо, якщо в ньому живуть маленькі діти.

Які дерева можна садити біля будинку за прикметами наших предків

Які дерева можна садити біля будинку по прикметам / Фото: Pexels
 1. Вишня - вона невибаглива, потребує мінімуму догляду, красиво квітне весною, а потім дарує смачні плоди. А ще вишня в українській культурі вважається символом достатку та родючості. Наші предки вірили - якщо в період цвітіння вишні розвести під нею багаття, то це примножить багатство роду. А ось у Китаї вишня - символ удачі.
 2. Ялівець - наші предки вірили, що це дерево допомагає оберегти членів родини від наведення привороту та відвернути злі сили від будинку. Рекомендується садити ялівець перед будинком, а не на задньому дворі. А щоб прогнати з оселі негативну енергію, варто час від часу спалювати в приміщенні хвою цього дерева.
 3. Шипшина - в будь-який час року вона має гарний вигляд. Якщо ви хочете дізнатися, які дерева можна садити біля будинку, потрібно звернути увагу саме на цей декоративний елемент. Наші предки вважали, що дика троянда допоможе привернути кохання та зміцнити взаємини у сім'ї. Ця рослина має лише позитивну енергетику, приносячи стабільність в родинні зв'язки.
 4. Модрина - має дуже привабливий вигляд восени. Якщо ви постійно відчуваєте сумніви, занепокоєння чи страх, модрина, якщо її посадити біля будинку, допоможе впоратися з меланхолією та депресією. Це дерево також підходить тим, кому потрібно відновити душевні сили.
 5. Акація - це дерево позитивно вплине на продовження роду. Якщо посадити її біля хати, вона допоможе в лікуванні безпліддя у жінок та чоловіків. А ще вона покращує настрій та позбавляє стресу, особливо під час цвітіння, коли дарує неповторний аромат.
 6. Груша - наші предки вважали її символом стабільності, материнства, любові та довговічності. Вона належить до тих видів дерев, які можна садити біля будинку, адже наділяє членів сім'ї такими рисами як вміння спілкуватися і заводити нових друзів.
 7. Ялина - у багатьох культурах ялину називають "енергетичним вампіром", однак українці з давніх-давен вважали, що вона забирає енергію влітку та віддає її взимку, лікуючи від сезонної депресії. А ще ялина, посаджена біля оселі, допоможе позбавитися сварок, прибере неприємні відчуття. Однак садіть її на невеликій відстані від фундаменту, адже вона має потужне коріння.
 8. Калина - справжній символ українського народу, який здавна садити біля будинків. Однак калина - це не лише декоративний кущ, який красиво квітне. Вона також допомагає швидше одужувати від хвороб та заспокоює нервову систему.
 9. Клен - якщо посадити його біля будинку, то він допоможе зняти з нього всю негативну енергію та менше сваритися з членами сім'ї. А ще клен - символ довголіття, матеріального достатку та любові. Якщо ви шукаєте, які дерева посадити біля будинку, щоб принести в родину спокій, варто вибирати саме його.
 10. Горобина - щоб зберегти свою оселю та родину від чорного чаклунства, негативної енергії, пристріту, варто посадити біля будинку саме горобину. В народі казали, що вона допомагає розвинути екстрасенсорні вміння у дітей. А ще горобина допоможе краще контролювати свої емоції і почуття. Наші предки вважали, що горобина, посаджена біля хати, може зберегти молодість жінки після 40 років. А тому її краще садити біля вікон.
 11. Яблуня - чудовий вибір, якщо потрібно посадити дерево під вікнами молодої дівчини. Яблуня - символ краси, молодості, ніжності, удачі в коханні, чарівності та щастя в сімейному житті. А ще її пов'язують з довголіттям.

Які дерева не можна садити біля будинку: українські прикмети

Які дерева не можна садити біля будинку по прикметам / Фото: pixabay.com
 1. Дуб - садити дуб біля хати в українській культурі до смерті головного члена сім'ї. Аура цього дерева сприймає лише сильних духом та тілом людей (воїнів, ветеранів воєн), але його не варто садити біля оселі.
 2. Береза - символізує потужній захист, але її не можна садити біля самого будинку. Краще зробити це одразу за парканом чи огорожею, а під деревом поставити лавку для відпочинку. Тоді береза не пропустить до хати злу силу. Серед українців існувала прикмета, що в кроні берези живуть духи (і вони не завжди добрі до людей), а тому її не варто садити близько від оселі.
 3. Верба - наші предки вважали: той, хто посадить вербу біля дому, помре в той же рік. А ще не рекомендовано садити це дерево в рік народження дитини, інакше вона буде все життя нещаслива.
 4. Волоський горіх - на ділянці його садити, звичайно, можна, а ось біля самого будинку - неварто. І справа не лише в народних прикметах, які приписують волоському горіхові негативну енергетику, але й в сильно розгалуженній кореневій системі.
 5. Осика - в народі завжди існувала думка, що це дерево приносить смерть та горе. А тому, якщо вам цікаво, які дерева не можна садити біля будинку, обов'язково внесіть осику в цей перелік.
 6. Тополя - якщо вам дуже сильно подобається це дерево, краще посадити його на деякій відстані від хати. Тополя позбавить дім від негативної енергії, але біля самого житла може і нашкодити. А ще її коренева система сильно розвинена, а тому може зруйнувати фундамент.
 7. Туя - наші предки віриши, якщо посадити на ділянці тую, то дівчата з родини не вийдуть заміж. В багатьох народів туя вважається символом скорботи та смутку за померлими родичами. А тому її часто садять на кладовищах.
 8. Сосна - це дерево може згубити всі інші рослини та навіть відібрати урожай. Однак річ тут не лише в енергетиці сосни, але й в її особливостях. Вона створює сильну тінь, а ще дуже розростається під землею.

Повʼязані теми:

Наступна публікація