Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Держархів і євреї не можуть поділити Тору

Держархів хоче узяти тори аби зафільмувати на мікроплівку. Євреї готові зробити це самі за власні кошти й підозрюють, що святі реліквії їм можуть не повернути.

Державний архів вимагає в юдейської громади повернути аби зробити копії реліквій - 18 сувоїв Тори. Термін передачі вже сплив. Іудеї готові їх зафільмувати за власні кошти і підозрюють, якщо їх віддадуть, назад вже не отримають. Хоча саме себе вони вважають повноправними власниками рукописів.

Для євреїв ці сувої - безцінні. Натомість, в них їх хочуть забрати, жаліється президент Всеукраїнського єврейського конгресу Вадим Рабинович. За його словами Тори належать євреям законно і наводить аргумент: 2007 року президент Віктор Ющенко підписав указ про передачу Тор із національного архіву єврейським громадам.

Держархів хоче узяти тори аби зафільмувати на мікроплівку. Євреї готові зробити це самі за власні кошти й підозрюють, що святі реліквії їм можуть не повернути.

У держархіві стверджують - з нового року вони мають лежати на полицях архіву, бо термін їхньої тимчасової видачі минув.

Архіваріуси не мають жодних прав на тори - кажуть у синагозі. Мойсеєве П'ятикнижжя потрапило до архіву через розорення синагог радянською владою. Тепер, має відновитися історична справедливість, вважає головний равін Моше Асман.

Єврейська громада та держархів розгорнули правову війну за П'ятикнижжя. Де мають лежати сувої, розбираються Генпрокуратура, МВС і суд. Тим часом у боротьбі за реліквії євреїв підтримали і представники інших конфесій.

Хто правий, дивіться, будь ласка, у сюжеті ТСН.

Читайте також:

Єврейські правозахисники засудили присвоєння Бандері звання Героя

Головний рабин Росії звинуватив українців у масових вбивствах евреїв

Ізраїльський рабин видав посібник з убивства не-євреїв

ВідеоДержархів вимагає у євреїв повернути Тору

Залиште свій коментар

=

Вибір редакції