Держава готова викупити приватні шахти

Приватні шахти, що потерпають від кризи, може "рекапіталізувати" держава по аналогії з банками.

Мінвуглепром готовий прийняти приватні вугледобувні підприємства назад в держвласність.

Про це заявив заступник міністра вугільної промисловості Анатолій Корсун.

Він зазначив, що у зв'язку з економічною кризою приватні вугільні підприємства зіткнулися з проблемою збуту своєї продукції.

Крім того, вартість вугілля на даний час зменшилася в три рази в порівнянні з серпнем минулого року, що призвело до значного погіршення фінансових показників підприємств в галузі.

"Тому зараз ми відчуваємо певний тиск з боку приватних вугільних підприємств. Вони хочуть використовувати можливості держави для збуту своєї продукції. Але ми, як міністерство, повинні в першу чергу думати про державні підприємства, про тих 200 тисяч шахтарів, які на них працюють, а вже потім - про останніх. Тому вугільно-державні електростанції відвантажуються, перш за все, з державних підприємств", - розповів заступник міністра.

"Минулого року ми зверталися до приватних підприємств про сумісні дії, у відповідь була тиша. Разом з тим ми готові розглянути питання повернення в держвласність приватних вугільних підприємств, якщо щось у когось не виходить. Така ситуація може бути по аналогії з банками, які держава прийняла рішення викупити. Ми готові їх узяти на певних умовах, досягнутих шляхом переговорів", - сказав Корсун.

Разом з тим він повідомив, що до теперішнього часу в Мінвуглепром не надходили звернення від власників приватних шахт з пропозицією повернути їх державі.

Працівники приватних шахт все частіше переходять до рішучих дій через затримку зарплат. Так, 17 квітня у місті Жданівка Донецької області на шахті №22 "Комунарська" (ДВАТ "Шахтоуправління "Донбас") 74 гірники відмовилися підніматися на поверхню, вимагаючи виплати заборгованості з заробітної плати.

Читайте також:

Вибух на китайській шахті забрав життя 18 гірників

Як оживити ринок нерухомості: схема порятунку "мертвих" недобудов

Уряд приватизує сім комерційних банків

На Донбасі гірники знову влаштували страйк під землею

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: