Держава недораховує пенсіонерам законні виплати

При розрахунку держвиплат пенсіонерам, які працюють, враховують середню зарплату не за минулий рік, а за 2007-мий.

Понад два мільйони пенсіонерів, які працюють, недоотримують гроші. І справа не в затримках пенсійних виплат, а в їх розрахунку. Держава свідомо бере занижений показник середньої заробітної плати, через це людина втрачає більше ста гривень пенсії.

Правники кажуть - виною всьому - прогалини в законодавстві. Отже: хто, чому і скільки заощаджує на пенсіонерах?

Віталій на пенсії майже чотири роки, але керма не кидає. Доводиться працювати, бо державне утримання замале. Як його рахують, гадки не має.

І таких як він, більшість. Вони навіть не знають, що цього року держава їм не доплачує.

Цього року при розрахунку держвиплат пенсіонерам, які працюють, враховують середню заробітну плату не за минулий рік, а за 2007-мий. Тоді зарплата становила майже 1200 гривень, а у 2008 - вже близько 1600, тобто - за рік зросла чи не на 400 гривень. Тому й пенсії, в середньому, мали б збільшитися приблизно на 100-120 гривень.

Уряд разом із Пенсійним фондом свідомо заощаджують, прикриваючись недосконалістю законодавства. І не соромляться казати про це вголос. Мовляв, зараз взагалі немає чітко визначеного розміру середньої зарплатні.

Міністр праці і соціальної політики Людмила Денисова переконує - потрібне рішення Верховної Ради. Юристи заперечують, мовляв, воно вже є давно, просто торік сама ж Рада, приймаючи бюджет-2008, скасувала його. Однак Конституційний суд визнав це назаконим.

"Я вважаю – це цинізм. Я з 1963-го року працюю. Невже я не заробив цієї пенсії, щоб мені чесно виплатили ці гроші?", - сумно зітхає пенсіонер Віталій, якому, незважаючи на пенсійні виплати, доводиться працювати – інакше не проживеш.

Детальніше про те, як безсоромно держава ошукує пенсіонерів – дивіться в сюжеті ТСН.

Читайте також:

Уряд вирішив повернути вчителям борги 10-річної давності

"Пенсійний податок" для малих підприємців підвищиться з 1 травня

МВФ таки вимагає збільшення пенсійного віку в Україні

Ющенко звинуватив Тимошенко у провалі антикризових законів

ВідеоДержава краде пенсії у пенсіонерів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: