Держава у смартфоні: в Україні почали тестувати перші напрацювання

Держава у смартфоні: в Україні почали тестувати перші напрацювання

Фото: ТСН.ua

До новацій намагаються залучити і пенсіонерів.

Вже з цього року починає діяти програма «Держава у смартфоні». Перший крок - електронні права та технічний паспорт і вже 25 тисяч водіїв взялися тестувати систему, йдеться в ТСН.19.30.

Оцифрувати планують ще й паспорт та пенсійне посвідчення. Загалом до країни в смартфоні  увійде чималий перелік різноманітних послуг - від оформлення малюка у пологовому і до перерахунку пенсії. Усе це можливо буде зробити через спеціальний додаток "ДІЯ". Розробники кажуть, 80 відсотків часу витрачають на захист цієї програми від хакерів.

Водій з 12-річним стажем,  Максим не раз забував права дома, тепер цим не переймається. Водійське посвідчення у нього вже в телефоні. «Підтягнута актуальна фотографія остання, яку я робив в 2017, хоча посвідчення з 2014, номер є його», - каже водій.

Електронні права Максим тестує, як і ще 25 тисяч водіїв, які зголосилися взяти участь у пілотному проєкті. Доступ для інших поки що закритий. Пробну  версію електронного посвідчення завантажили через спеціальний додаток "ДІЯ". В мобільній версії є всі дані про кермувальника, категорія водійського посвідчення та до якого часу воно дійсне. Копи Максима зупиняють вперше.

Через кьюар-код у смартфоні водія, маючи будь-який гаджет, поліціянт може перевірити, чи дійсне посвідчення. «Одразу воно все підтягує – число, місяць народження і серія, коли видано», - кажуть патрульні.

Електронні права - це лише перший крок до країни в смартфоні. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров разом з усіма тестує права та технічний паспорт на авто. Ще в мобільний хочуть завантажити автоцивілку. Міністр каже, ми третя країна в Європі, яка пішла на такі новації. Зараз розробники оновлюють електронні бази, адже чималий відсоток інформації недостовірний. «Щоб ви розуміли -  до цього моменту кожну 4 людину, яку зупиняють в країні поліцейські, не бачать фото цієї людини, в реєстрі немає фото. Не було фотографій, деякі дані неякісні, ми робимо все щоб оновити зараз ці дані», - каже міністр.

Права, паспорт, пенсійне посвідчення: що входитиме до "країни у смартфоні"

Права, паспорт, пенсійне посвідчення: що входитиме до "країни у смартфоні"

У смартфон планують завантажити ще й паспорт та пенсійне посвідчення. Загалом у мобільному опиниться чималий перелік послуг.  Зокрема, з 1 січня стартувала програма «е-Малятко» - в пологовому породілля може оформити всі необхідні документи на дитину, їй допоможуть через смартфон зареєструвати малюка та оформити соціальну допомогу. Вже працює Кабінет Забудовника - за 7 хвилин можна отримати дозвіл на будівництво, а ще проконтролювати його перебіг. Електронний кабінет - це онлайн сервіс державних послуг -  з інформацію, яка є в державних реєстрах   про ваше майно, земельні ділянки, податки та зарплату.

Програма «е-Пенсія» допоможе  без черг та купи довідок оформити та перерахувати пенсію.

А з 21 січня розробники візьмуться за пенсіонерів, які ще не подружилися з гаджетами. Через безкоштовну онлайн платформу літніх людей вчитимуть користуватись смартфоном. Міністр почав  зі своєї бабусі.

У Києві пенсіонерів вчать онлайн вирішувати комунальні питання. Викладачі сподіваються, новоспечені студенти не стоятимуть у чергах, а платитимуть за комуналку вдома на дивані. Пенсіонери ж поки готові через Інтернет  передавати  лише показники лічильників.

Для тих у кого немає гаджетів - планують  відкрити кількасот діджитал хабів у всіх регіонах. Розробники цифрової держави запевняють, 60 відсотків населення зможуть користуватись країною в смартфоні. Електронні ж права тестуватимуть ще кілька місяців.

Кореспондент Алла Хоцянівська

Повʼязані теми:

Наступна публікація