Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Державіаслужба перевірить, чи справді літаки українських компанії возили російських найманців до Сирії

Розслідування призначили через публікацію агентства Reuters.

Очільник міністерства інфраструктури Володимир Омелян доручив Державіаслужбі перевірити факти, викладенні інформагентством Reuters щодо можливого перевезення російських найманців до Дамаска літаками українських компаній. Про це повідомляється на сайті міністерства.

У журналістському розслідування йдеться, що з 5 січня 2017 року сирійська авіакомпанія Cham Wings, що перебуває під санкціями США, здійснила 51 політ з Дамаска і Латакії в Ростов і назад. Перевозили зброю, спорядження та найманців. Для польотів використовували лайнери Airbus A320. За інформацією агентства, раніше літаки Аirbus належали європейським і американським авіакомпаніям, але пізніше вони опинилися у парках близькосхідних компаній через мережу посередників та офшорів. Зокрема, 84 вживаних літаків виробництва Airbus і Boeing змогли придбати або орендувати компанії "Хорс" і "Дарт" (зареєстровані в Україні). З цих 84 літаків як мінімум 40 опинилися в Іраку, Ірані та Сирії.

"Якщо за підсумками перевірки Державіаслужби інформація підтвердиться, Міністерство інфраструктури буде рекомендувати Уряду і РНБО внести зазначені компанії і їх власників у санкційний список. Їх сертифікати буде анульовано", - наголосив Омелян.

Нагадаємо, щонайменше 70 людей померли під час ймовірної хімічної атаки в сирійському місті Дума - останньому місті, яке перебуває під контролем повстанців у Східній Гуті. За атакою підозрюють вплив Росії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції