Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Держкомісія ТЕБ і НС визначила комплекс заходів для подолання наслідків стихії на Заході України

Держкомісія ТЕБ і НС визначила комплекс заходів для подолання наслідків стихії на Заході України

Постраждале населення має отримати фінансову допомогу від держави.

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 24 червня ухвалила комплекс невідкладних заходів для подолання наслідків стихійного лиха в західних областях України. 

Про це повідомляє Урядовий портал.

Серед цих заходів, зокрема, передбачається:

  • постійний моніторинг гідрологічної обстановки на річках регіону з метою вчасного вжиття запобіжних заходів;
  • організація всебічного життєзабезпечення постраждалого та евакуйованого населення;
  • нагляд за санітарно-епідеміологічною обстановкою, аби не допустити спалахів інфекційних захворювань через забруднення колодязів.

Крім того, до 1 липня 2020 року має бути організоване обстеження зруйнованих та пошкоджених будівель і дорожньої інфраструктури для встановлення розмірів завданих збитків та визначення обсягів коштів, необхідних для їх відновлення; постраждале населення має отримати фінансову допомогу від держави.

Міністерство внутрішніх справ, зі свого боку, повинно організувати охорону об’єктів критичної інфраструктури, будівель та майна населення, яке евакуйоване з небезпечних територій.

Також очільник уряду доручив ДСНС спрямувати зусилля на збереження інфраструктури, зокрема мостів.

"Ми знаємо, що робити і маємо почерговий план. Передусім треба допомогти людям, дати їм зараз воду, харчі і дах над головою. Ми опануємо ситуацію і почнемо повністю відновлювати інфраструктуру і житло в постраждалих регіонах", - зазначив прем'єр.

Шмигаль також повідомив, що завтра, 25 червня, відбудеться позачергове засідання уряду, на якому буде розглянуто питання ліквідації наслідків негоди.

"Міністерство економіки прошу спільно з головами ОДА на завтрашнє позачергове засідання уряду підготувати орієнтовний розрахунок, які кошти треба виділяти для ліквідації наслідків стихії, щоб уряд міг ухвалити відповідне рішення. По мірі того як будемо вести розрахунки та розробляти проєктно-кошторисну документацію, будемо визначатися і виділяти додаткові кошти в разі необхідності. Завтра це питання має бути розглянуто на Кабміні невідкладно", - заявив очільник уряду.

За прогнозами Укргідрометцентру, паводкова ситуація в західному регіоні має стабілізуватися до кінця цього тижня. Наразі в усіх регіонах опади поступово припиняються. Тим не менше, ще можливе суттєве підвищення води в водоймах регіону, зокрема в річці Дністер.

Нагадаємо, Захід України потерпає від повеней, будинки та дороги затоплює, людей евакуюють. Після сильних опадів утворилися потоки, які розливаються та псують все на своєму шляху. Наразі відомо про трьох жертв стихії. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції