Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Державне підприємство пояснило, чому завинило виплати на 13 мільярдів по "зеленому тарифу"

Державне підприємство пояснило, чому завинило виплати на 13 мільярдів по "зеленому тарифу"

Їм і самим завинило кошти "Укренерго" за всі місяці 2020 року.

На 22 травня ДП "Гарантований покупець" сплатив від початку року по "зеленому тарифу" на сто відсотків лише за січень і лютий, а ось за інші місяці не сплатила через борг їм грошей "Укренерго". 

Про це повідомляє пресслужба підприємства.

З початку року ДП "Гарантований покупець" придбало у виробників електроенергії за "зеленим" тарифом близько 3470 МВт/год електроенергії. 

"На 22 травня 2020 року на користь відновлювальної генерації сплачено понад 5,7 млрд грн. Водночас за електроенергію в січні і лютому сплачено на 100%. За «зеленим» тарифом за березень та квітень підприємство розрахувалося частково. Причина несвоєчасного виконання зобов’язань перед ВДЕ – заборгованість перед Гарантованим покупцем з боку ПрАТ «НЕК «Укренерго»", - йдеться в повідомлені. 

Повідомляється, що "Укренерго" (основне джерело коштів для виконання зобов’язань перед виробниками) порушує порядок оплати послуг Гарантованого покупця з початку 2020 року. Компанія не здійснила жодного платежу на користь держпідприємства за послуги, надані у квітні та травні. Загальний борг НЕК "Укренерго" наразі складає 13,3 млрд грн, з яких:

♦ 0,4 млрд грн – за січень;

♦ 2,6 млрд грн – за лютий;

♦ 3,0 млрд грн – за березень;

♦ 5,9 млрд грн – за квітень;

♦ 1,4 млрд грн  – за травень.

Там наголосили, що погашення заборгованостей з боку НЕК «Укренерго» є основним джерелом коштів для виконання зобов’язань Гарантованого покупця з оплати придбаної електроенергії.

"Зелені" тарифи були введені в Україні в 2009 році, їх особливістю є те, що вони в кілька разів є вищими, ніж звичайні тарифів і зафіксовані в євро.

Всього в Україні "зелені" електростанції (вітрові, сонячні і т.д.) виробляють до 2% електроенергії, яка споживається в країні. Однак "зелена електроенергія" коштує ринку 8% всіх коштів, або близько 10 млрд грн за найвищими в Європі тарифами.

Залиште свій коментар

Вибір редакції