Держдепартамент CША занепокоєний станом свободи слова в Україні

Заступник Держсекретаря США з політичних питань Вільям Бернс запевнив журналістів, що США й надалі підтримуватимуть свободу слова в Україні.

Державний департамент CША занепокоєний станом свободи слова в Україні.

Про це заявив заступник Держсекретаря США з політичних питань Вільям Бернс 9 вересня на зустрічі з українськими журналістами у Києві.

"Гадаю, існують цілком обґрунтовані обставини для занепокоєння щодо стану свободи висловлювання в Україні", – сказав він.

За словами дипломата, він детально обговорив питання свободи ЗМІ з громадськими активістами. "Ми і надалі будемо дуже наполегливі у тому, що заяви (української влади) повинні перетворюватися в реальні дії. І це не є читання Америкою лекцій", – заявив Бернс.

"Люди говорять про такий виклик, як боротьба із корупцією. А як можна боротися з корупцією без вільної преси, яка може притягати їх (корупціонерів) до відповідальності, сприяти їхній підзвітності і висвітлювати ті сфери, де існує ця проблема?", – зазначив він.

Водночас дипломат зізнався, що йому не відомо про проблеми, які мав в Україні фонд "Відродження" відомого американського філантропа Джорджа Сороса, а також про те, що голова СБУ Валерій Хорошковський є також власником однієї з найбільших медіа-груп в Україні.

Нагадаємо, 6 вересня керівництво фонду "Відродження" заявило, що Служба безпеки України зацікавилася співпрацею громадських організацій України та Міжнародного фонду "Відродження".

У повідомленні, розміщеному на сайті МФВ йдеться, що "до декількох громадських організацій Київської області, які виконують проекти, що фінансуються фондом "Відродження", звернулися співробітники СБУ із запитом інформації про цілі та завдання проектів, їхньої фінансової складової та оцінки їх впливу на передвиборчу ситуацію в Україні".

Читайте також:

Льовочкін захистив фонд Сороса від СБУ

СБУ взялася за діяльність фонду Сороса

Янукович назвав критику на свою адресу свободою слова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: