Держдума РФ: Азаров не переконає Путіна переписати газову угоду

Можливий доступ до управління українською газотранспортною системою не переконає Москву знизити ціни на газ, кажуть в Думі.

Перша зустріч прем'єр-міністра Миколи Азарова з російським колегою Володимиром Путіним не принесе документальних домовленостей щодо зниження ціни постачань російського газу, на якому наполягає офіційний Київ. Про це заявив віце-спікер Держдуми РФ Валерій Язєв.

"Сьогодні тільки почалися переговори... Сьогодні нічого підписуватися не буде", - сказав колишній менеджер Газпрому Язев, що називає себе лобістом енергетичного комплексу Росії.

Крім того, віце-спікер додав, що переговори прем'єрів носять характер підготовчих до запланованого на травень візиту російського президента Дмитра Мєдвєдєва до Києва.

Язєв, який виступає за збереження сьогоднішніх цін, сказав, що можливий доступ до управління українською газотранспортною системою, через яку проходить 80 відсотків російського газового експорту, не стане переконливим аргументом для Москви.

"Створення газового консорціуму життєво важливе для України, дуже важливе для Європи і є тягарем для Росії... Я не згоден, що створення консорціуму є приводом для зниження ціни на газ", - повідомив він.

Нагадаємо, що Азаров прилетів до Москви для переговорів з Путіним щодо можливості зниження ціни на російський газ.

Раніше в Кабміні відзначали, що хотіли б досягти згоди на зниження ціни до рівня "трохи більше 200 доларів" за 1 тисячу кубометрів газу з сьогоднішніх 305 доларів.

Крім того, минулого тижня перший віце-прем'єр міністр Андрій Клюєв повідомив, що уряд готує закон про передачу української газотранспортної системи в управління консорціуму за участю ЄС і Росії, що, на думку аналітиків, може допомогти Києву в переговорах.

Читайте також:

Два кінці однієї газової труби

Азаров прибув до Москви на газові переговори з Путіним

Путін розповів, чого очікує від візиту Азарова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: