Держкіно та Фонд Янковського представили українське кіно на кінофестивалі "Темні ночі" в Таллінні

20 листопада 2016 року на ХХ міжнародному кінофестивалі Tallinn Black Nights Film Festival (PÖFF) Держкіно України, Фонд Янковського і ГО "Ініціатива заради майбутнього" вперше в історії організували і провели ряд подій, об'єднаних загальною назвою "Український фокус".

В рамках Industry @ Tallinn & Baltic Event 2016, пройшла презентація кінопроектів в секції International Works In Progress, де були представлені три українських повнометражних фільми, створених за підтримки Держкіно України: "Коли падають дерева", режисера Марисі Нікітюк; "Бобот", режисера Максима Ксьонди та "Ізі", режисера Андреа Маньяні. Українські картини викликали захоплений інтерес у фестивальної публіки, яка активно реагувала на все, що відбувається на екрані кінотеатру "Apollo". А фільм "Ізі" отримав заслужену нагороду журі.

Голова Держкіно України Пилип Іллєнко розповів про стан кіногалузі країни та переваги зйомок на території України для зарубіжних кінематографістів, відповівши на запитання представників зацікавлених компаній. Продовжилася українська тема спеціальним показом документального фільму відомого кінорежисера Віталія Манського "Рідні", створеного в копродукції України, Естонії, Латвії та Німеччини.

Меценат Ігор Янковський і телеведучий Артемій Троїцький
Меценат Ігор Янковський і телеведучий Артемій Троїцький

Після закінчення кінопоказів та презентацій, в залі "Sirius" фестивального готелю Nordic Forum, пройшло масштабне приймання на честь українського кінематографа, організований Фондом Ігоря Янковського і ГО "Ініціатива заради майбутнього" за підтримки Держкіно України. Представники різних країн зібралися на прийомі, де зал ряснів кольорами українського прапора. Інтерес до України виявився настільки високий, що гостей прибуло вдвічі більше, ніж планували організатори. Директор Талліннського кінофестивалю Тійна Локк зазначила, що вона багато років мріяла про те, щоб на PÖFF була представлена Україна і ось тепер її мрія збулася. Серед гостей, яких зібрав український прийом, були директори і відбірники міжнародних кінофестивалів, кінопродюсери, дистриб'ютори, режисери, актори, телеведучі, оператори і журналісти.

"Упевнений, що таке широке представлення України на Талліннському міжнародному кінофестивалі приверне увагу найбільших гравців кіноіндустрії. В цьому і полягає наше завдання - показувати за кордоном величезний потенціал України в галузі кіно, залучати в нашу країну нові інвестиції в кінобізнес. Саме на таких зустрічах і приймаються рішення про спільну роботу, народжуються кінопроекти, які потім знімаються в копродукції з іншими країнами. Для нас дуже важливо зробити цей процес системним, щоб Україна не випадала зі світової кіноорбіти. Ось чому ми послідовно займаємося просуванням нашої країни на міжнародних кінофестивалях, - зазначив меценат Ігор Янковський.

"Для України стратегічно важливо представляти вітчизняне кіно на кіноринку Industry @ Tallinn & Baltic Event цього фестивалю, адже Tallinn Black Nights Film Festival - це єдиний кінофестиваль категорії" А "в Північній Європі і сюди з'їжджаються представники найбільших кінокомпаній світу. Для презентації в Таллінні були відібрані ті українські проекти, які вже відзначилися на кіноринках інших міжнародних фестивалів. Не менш важливою була і презентація України, як країни-партнера для зйомок фільмів на нашій території. Це допоможе залучити додатково десятки мільйонів доларів в країну", - заявив голова Держкіно Пилип Іллєнко.

Гості на прийнятті на честь українського кіно
Гості на прийнятті на честь українського кіно

Меценат Ігор Янковський протягом декількох років послідовно просуває в світі молоде українське кіно. Завдяки цій підтримці українські делегації отримують можливість взяти участь в роботі найбільших міжнародних кінофестивалів - у Каннах, Берліні, Карлових Варах. Фонд Ігоря Янковського надає молодим кінематографістам гранти для поїздки та участі в міжнародних кінофестивалях. Також завдяки допомозі заснованої ним громадської організації "Ініціатива заради майбутнього" були успішно проведені Дні українського кіно в Мюнхені, Парижі, Лондоні, Амстердамі і Будапешті.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: