Держкомтуризм боїться хвилі банкрутств українських туроператорів

Держкомтуризм припускає, що ситуація з Karya Tour може повторитися з іншими операторами,  тому ініціюватиме зміни до законодавства.

пляж
flickr.com
Ходять чутки про банкрутства турфірм
Держкомтуризм попередив, що ситуація з банкрутством компанії Karya Tour може повториться і з іншими туроператорами.

Про це повідомив голова Державної служби туризму і курортів Анатолій Пахля.

"Ходять різні чутки, мовляв, Karya Tour - це не перший туроператор, можливі такі ситуації і з іншими. Думаю, цього ми допускати не можемо, і тому будемо вносити зміни в законодавство", - підкреслив глава Держтуризму.

Він звернув увагу на необхідність вжиття заходів для запобігання подібних інцидентів з іншими туроператорами.

"За попередньою інформацією, майже чотири тисячі громадян України на сьогодні зіткнулися з проблемою повернення грошей за викуплені тури, які вони ще не використали", - заявив Пахля.

За його словами, відшкодування цих витрат буде другим етапом спільної діяльності держорганів і туроператорів після організації відпочинку та повернення до України туристів, вилетіли до Туреччини по путівках Karya Tour.

Пахля заявив, що для вирішення даної проблеми буде створено реєстр всіх громадян, які мають невиконані зобов'язання компанії Karya Tour і турагентств, через які була проведена оплата цих зобов'язань. За його словами, вже до кінця поточного тижня очікується надходження попередньої інформації про такі громадян.

Глава Держкомтуризму закликав провідних українських туроператорів взяти участь у вирішенні даної проблеми.

"Ми пропонуємо сьогодні учасниками ринку виїзного туризму за напрямком Туреччина з доброї волі взяти на себе консолідовану відповідальність за виконання зобов'язань компанії Karya Tour, створивши відповідну програму допомоги туристам, що постраждали від дій Karya Tour" - сказав він.

Витрати на виконання цієї програми можуть бути мінімізовані шляхом продовження її дії до кінця сезону. Крім того, він вважає за необхідне звернутися до асоціації готельєрів Туреччини з проханням сприяти у вирішенні даної проблеми.

Пахля зазначив, що виплати туристам за невикористані тури можуть бути частково проведені за рахунок комісійних тих турагентів, які продавали тури Karya Tour.

"Інакше ми чітко розуміємо, що на карту поставлено імідж країни на європейському туристичному ринку", - підкреслив Пахля.

Нагадаємо, 8 липня туристичне агентство SUNSPOT (партнер в Україні - Karya Tour) призупинило свою діяльність.

13 липня в Державній службі туризму і курортів закликали громадян України утриматися від поїздок до Туреччини по путівках турецького туроператора Karya Tour через фінансові проблеми оператора.

У той же час, в українському МЗС запевнили, що на сьогоднішній день всім громадянам України, які були відправлені на відпочинок до Туреччини компанією Karya Tour, надана необхідна допомога, і вони продовжують відпочинок.

Читайте також:

Суд визнав банкрутом туроператора Karya Tour

Українці бояться звертатися в турфірми через банкрутство відомого туроператора

МЗС врятувало українців у Туреччині, які постраждали від банкрутства туроператора

Туреччина почала виселяти українських туристів з готелів

ВідеоДержкомтуризм боїться хвилі банкрутств українських туроператорів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: